Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kis híján gázolás áldozata...

Kis híján gázolás áldozata lettem a mai nap során Debrecenben, egy gyalogátkelőhelyen. Lehetséges (és ha igen, akkor vezethet bármire is) valamilyen eljárást indítani a sofőr ellen?

Figyelt kérdés

Éppen a gyalogátkelőhelyeket festették ma újra egy meglehetősen forgalmas úton, és emiatt kikapcsolták a jelzőlámpákat. A gyalogátkelőhöz érve balról átengedett egy sofőr (amit látott is a jobbról jövő autó sofőrje), de ő úgy vélte hogy neki mindenáron elsőbbsége van, és nem ad elsőbbséget, majdnem elgázolva engem miközben haladtam a járdán.


Először meghökkentem, de utána teli torokból utánakiabáltam pár gondolatot, de nem vette a fáradtságot arra, hogy visszaforduljon.


Lehet ilyenkor tenni így utólag bármit annak érdekében, hogy megbüntessék őt, főleg annak fényében hogy elhajtott a helyszínről? Vagy mindenki örüljön hogy nem történt semmi, ő meg büszke lehet magára, és vállon veregetheti magát, hogy aztán valakit tényleg elgázoljon két nap múlva?



2023. máj. 19. 17:18
1 2 3
 1/28 Koplárovics Béci ***** válasza:
67%

Abszolút nem kerek a történet (így elolvasva két "agytröszt" találkozásáról van szó), mindenesetre felvétel nélkül biztosan nem lesz semmi.


"Először meghökkentem, de utána teli torokból utánakiabáltam pár gondolatot, de nem vette a fáradtságot arra, hogy visszaforduljon."


Ültél már autóban? Szerinted mennyire lehet hallani, hogy valaki ordít az út szélén?

2023. máj. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Ehajtott a helyszínről! Ez cserbenhagyásos nem történt semmi.

Ha ott helyben megállítja a rendőr, akkor helyszínbírságot kaphat, vagy szóbeli figyelmeztetést. Semmi egyebet. Utólag akkor sem tehet semmit a rendőrség, ha van felvétel és ismert a rendszám.

Ha behívják, akkor neki szegezik a kérdést:

Maga volt?

Nem vagyok köteles felelni!


És valóban nem.

2023. máj. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Miután majdnem elsodort a kocsijával, szerinted nem láthatott a tükrében hogy ott állok és céklavörös fejjel ordítok utána?


Így utólag eskü bánom hogy nem eredtem utána

2023. máj. 19. 17:38
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Jó kis futóedzés lett volna.
2023. máj. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

#2: És ha visszamegyek a helyszínre és keresek egy olyan videót valamelyik kameráról ahol látszik az eset és a rendszáma?


Nem szeretném ennyiben hagyni a dolgot, hogy csak úgy elhajt és ne legyen következménye rá nézve: akár jogilag tiszta úton (ha van rá mód), akár nem

2023. máj. 19. 17:41
 6/28 Koplárovics Béci ***** válasza:
28%

"Miután majdnem elsodort a kocsijával, szerinted nem láthatott a tükrében hogy ott állok és céklavörös fejjel ordítok utána?"


Miért nézte volna a tükröt? Az út elöl van. Ne haragudj, de eléggé abba az irányba tart a megítélésem, hogy itt elsősorban nem az autós volt a hibás. Persze lehet, hogy ő (is), de nagyon nem tűnik kereknek a dolog, plusz mintha eddig valami burokban éltél volna, és úgy közlekedsz, mint aki semmit sem tud a világról.


"Így utólag eskü bánom hogy nem eredtem utána"


Főleg ezért írtam az előző mondatot. Ha utána tudtál volna futni, akkor nem mehetett valami gyorsan.

Nem te vagy véletlenük ifj Vér István?

2023. máj. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Milyen videót keresel?

De mondtam, nem lehet utólag kideríteni. A tulajdonost (üzembentartót?) tudnák beidézni tanúként.

A büntetőjogban az áll, hogy önmagunkra vagy közeli hozzátartozónkra nem vagyunk kötelesek tanúvallomást tenni. Az ilyen ügyekben nincs közigazgatási bírság sem.

2023. máj. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

"... szerinted nem láthatott a tükrében hogy ott állok és céklavörös fejjel ordítok utána?"

Nem. Ha előrefelé nézve, a szélvédőn át nem vett észre, nem fog észrevenni a tükörben sem, ami kisebb, mint a szélvédő és még kicsinyít is.

Ha meg észrevett, de szándékosan "átférek még előtte, majd megáll" jelszó mellett figyelmen kívül hagyott, akkor ha észre is vett, nem érdekelte az sem, hogy utána mit és hogyan ordibáltál.

Ettől függetlenül ha tudod bizonyítani azt, ami történt, tehetsz ellene feljelentést.

2023. máj. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Akkor tehát örülhet, meg büszke lehet magára ez a sofőr


Remélem egyszer őt fogja elütni egy hasonló barom mint ő maga

2023. máj. 19. 17:55
 10/28 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
38%

Szerintem te nem is láttad azt az autót, csak azzal foglalkoztál, hogy a másik autós elengedett. Ha láttad volna az a gyors tempóban közeledő autóst, akkor nem lépsz le a járdáról és nem teszed ki magadat veszélynek.

Ha ez így van, akkor viszont elmulasztottad a szabályt, miszerint csak fozottt körültekintés után szabad áthaladnia a gyalogosnak a zebrán.

Igen, nagyot hibázott az autós. Védeni nem szabad. De te is nagyot hibáztál, ami ha egy eljárás során (amit most szeretnél kiharcolni) kiderülne, akkor téged is megbüntetnének.

Megéri?

2023. máj. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!