Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem volna jó ötlet egy ilyen...

Nem volna jó ötlet egy ilyen rendszer a kocsikba?

Figyelt kérdés

Akadt egy jó ötletem. Szerintem ez közlekedésbiztonsági szempontból fixen hasznos lenne. Arra gondoltam, hogy úgy mint a buszokon felül digitálisan ki van írva, hogy honnan indult és hová tart a busz, ugyanezt kocsikba is be kellene építeni. Kötelezően ki kellene írni, hogy melyik településről indultál és melyikre tartasz (nyilván azt nem kellene kiírni, hogy pont hova mert az már mindenkinek a saját maga dolga és nem is lényeges). Azért lenne ez közlekedésbiztonsági szempontból jó dolog mert egyrészt tájékoztatást adsz másoknak arról, hogy nagyjából mióta vezetsz és így óvatosabban is közelítenek meg, hogyha az M3-ason Nyíregyháza környékén találkoznak veled úgy, hogy Münchenből jöttél, mintha csak 5 perce indultál volna a szomszéd faluból.


Szerintem ez egy nagyon jó ötlet. Mit gondoltok?



2023. máj. 23. 00:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%

Csak elvonna az emberek figyelmet. Ki ellenorizne hogy igazat irsz e ki?

Jobb otlet lenne a terulet alapu rendszam mert akkor tudnank hogy ne anyazzunk ha a Baranya varmegyei autos benazik Budapest belvarosaban mert nem ismeros a fovarosban.

2023. máj. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó hogy nem stopperórát, ami mutatja hány órája vezetsz.
2023. máj. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Megint valami agymenés. Nem a tüneteket kell kezelni, hanem az okokat: túlzott rizikótolerancia, ellenőrzés hiánya, olcsó tranzit szálláshelyek hiánya.
2023. máj. 23. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem egyáltalán nem érdekel, hogy ki hova tart, és ahhoz sincs közöm, ki hány órája vezet, az ő felelőssége mérlegelni, vezetésre képes állapotban van-e. Meg mit kezdesz azzal, aki csak csavarog? Nem hülye ötlet, opcionálisan simán belefér a V2V, V2X kommunikációba, de inkább adatgyűjtésre, statisztikához stb. van értelme, nem abban a pillanatban más vezetők számára információt adni, mert ad hoc értéke nincs.
2023. máj. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hátul meg egy anyázós villogó, nem?
2023. máj. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#1 Nyilván írhatsz ki kamuból akármit de most ezzel mindenki magával cseszik ki, ráadásul ha kiírod, hogy Szombathely - Zalaegerszeg és meglátnak téged Érden flangászni akkor ugyanúgy jár a büntetés.


Tehát max azt tehetnéd meg, hogy felfelé hazudsz, lefelé nem.

A kiírás hiányát meg szintén büntetnék.


A terület alapú rendszám sem rossz ötlet de annyi település van Magyarországon, hogy képtelenség lenne megjegyezni melyik jelzés hova tartozna. Maximum megye alapú tábla lehetne.

2023. máj. 23. 09:19
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a többi ötletedhez hasonlóan (oldalra világító fényszóró és társai) ez is hülyeség
2023. máj. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
#1 Az sem jó ötlet, Svájcban ugye kantoni rendszám van, nem megbocsátóbb senki, csak rázzák a fejüket Genfben, hogy "ja, Zürich, azok a hülye német svájciak, megint velük van a probléma".
2023. máj. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

És még örülsz is magadnak, hogy milyen nagyon jó az ötlet.

Fél évszázada elkerülöm a baleseteket, sikeresen. A legkevésbé sem érdekel, hogy az engem veszélyeztető 10 perce, vagy 9 órája indult, mennyire kipihent, alkohol vagy kábítószer hatása alatt van-e, milyen a járműve, mi van ráírva stb. Megfelelő manőverrel elkerülöm a balesetet, és rögvest el is felejtem. Jobb ha nem, de jöhet a következő.

2023. máj. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%

"Jobb otlet lenne a terulet alapu rendszam mert akkor tudnank hogy ne anyazzunk ha a Baranya varmegyei autos benazik Budapest belvarosaban mert nem ismeros a fovarosban."

Dehogy lenne jó ötlet, ennek a világon semmi értelme sincs. Senki nem foglalkozna ezzel. Aki anyázni szokott másokat az úton, az akkor is anyázna. Aki meg normális, és nem idegeskedik vezetés közben, az most sem teszi.

2023. máj. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!