Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Követtem én itt el valami...

Követtem én itt el valami szabálytalanságot?

Figyelt kérdés

Szóval biciklis út, lámpás zebra, biciklis zebra átkelővel. Piros a lámba állunk, előttem másik biciklis aki mellé/mögé besorolok. Közben, mivel ez egy kereszteződés, a másik zebránál nekünk balra átjött még egy ilyen elektromos rokkant székes emberke, ahhoz a zebrához ahol mi vártunk. Zöldre vált nálunk, előttem lévő elindul, én is elindulok, erre a roki utánam kiabál hogy "elém vágsz hülyegyerek?".


Követtem én el itt bármi szabálytalanságot?

Vagy csak a rokinak valahogy ki kellett eresztenie az élete nyomorúságát azzal, hogy bele köthetett egy egészséges emberbe?


2023. máj. 24. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagy túl empatikus meg PC (de ez csak a szóhasználatod és a szituációtól független), de nem aggódnék ezen, meg amúgy is, egy kerékpáros gyorsabb, mint az ilyen székesek többsége, nem kell magadra venni. Ha utána 20 másodpercen belül "megelőzött", akkor esetleg nem volt udvarias indulnod, de az sem szabálytalanság, másrészt ő érkezett később, nehogy már neki álljon feljebb.
2023. máj. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az empátiám és pc-ségem általában addig terjed, míg nem ér inzultus valaki által. Én egyébként igyekszem mindig úgy élni, hogy ne tegyek keresztbe senkinek, és csak ennyit várnék el mástól is, de tudom ez egy luxus elvárás ebben a társadalomban. Pont ezért esik rosszul, mikor ilyen szituációba belekeveredek, mert nekem aztán semmi indíttatásom nem volt neki ártani.
2023. máj. 24. 11:57
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
#2 Ja, félre ne érts, csak én nem mondok olyat, hogy roki, meg kitölti a beteg a dühét az egészségeseken, de amúgy abszolút igazad van és ez történt, csak ezekre vannak szebb szavak - 2013-ban egyetemen azt tanították, hogy a tolószék is sértő szó, a kerekesszék a helyes. De nem ez a lényeg. Az a lényeg, hogy közlekedésügyileg semmi rosszat nem csináltál, sőt, a logikus dolgot csináltad.
2023. máj. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A kerekesszék nem kerékpár, így semmi keresnivalója se a kerékpárúton, se a kerékpáros átkelőn. Úgyhogy nem tettél semmi rosszat.
2023. máj. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Alex Fly ***** válasza:
100%

Tehát ha jól értem, akkor ker~kpárral vártál a lámpa szabad jelzésére, miközben az érkező gyalogos szerint álló járművel bevágtál elé?

Mert akkor persze hogy elkövettél: ott helyben kellett volna nagy ívben körberöhögni...

2023. máj. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 MGéza ***** válasza:
100%

Rokkant jármű a kerékpárúton meg főleg a közúton nincs jó helyen de meg tudom érteni hogy használják: Körülményes vele a járdán döcögni. Van olyan változat is ami képes sétatempónál gyorsabban haladni, na az viszont jogsiköteles és akkor sem a kerékpárúton a helye.

Nálunk kertvárosban a tolókeretes bevásárlókocsit(rokkant segégdeszköz, csak nem motoros, az eleje bevásárláshoz van kialakítva) tol egy néni rendszeresen, mivel a járdán esélytelen lenne eljutni vele bárhová is.

De te nem követtél el semmiféle szabálytalanságot, még csak intoleráns se voltál.

2023. máj. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!