Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Telizöldnél balra kanyarodásko...

Telizöldnél balra kanyarodáskor mikor hajtsak ki a kereszteződés közepébe és mikor ne?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tanulóvezető vagyok és kicsit még vagyok zavarodva ettől a közlekedési helyzettől. Ismerem a mondást, hogy "csak akkor hajts be a kereszteződésbe, ha előreláthatólag a lámpád pirosra váltása előtt lesz lehetőséged balra forduluni". De ez mit is jelent pontosan? Eddig azt tapasztaltam, hogy azért az előreláthatóság sokszor nehezen kivitelezhető, mert

- a szemből jövők takarják a mögöttük lévőket, nem tudom, hogy mennyien állnak ott

- a szemből jövők takarják a mögöttük levők indexeit, nem tudhatom előre, hogy lesz-e ott balra kanyarodó, akivel esetlegesen én is befordulhatok

- előttem is állhat autó, aki előttem hajt be a kereszteződésbe

- nem rendelkezek olyan jó helyismerettel, hogy a lámpa váltásának idejét kívülről fújjam


Illetve az lenne a kérdésem még, hogyha széles kereszteződésről van szó, akkor egynél több autó is behajtható a kereszteződés közepébe?


2023. máj. 28. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Minden esetben hajts be, különben soha az életben nem jutsz át.
2023. máj. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha te vagy az első a lámpánál, mindenképpen hajts be

Ha hátrébb vagy, lassan csorogj be, nézve hogy az előtted lévő el tudja-e hagyni a kereszteződést

2023. máj. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hely, be kell hajtani, és ott megállni. Ha közben piros lesz a lámpa, akkor nem fognak beléd hajtani oldalról, hanem el fognak engedni, és akkor már szemből sem jönnek, tudsz fordulni.
2023. máj. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A szabálytalanságot nem támogatom, de néha a görcsösen ragaszkodás a paragrafusok betűjéhez nem megoldható.

Ez is ilyen helyzet.

Gyenge firgalomban lehet a lámpa alatt maradni, de csúcsidőben muszáj behajtani. Így a mögötted lévőnek is lehetősége van arra, hogy kikerüljön, ha egyenesen menne.

Majd a vizsgán az oktató tanácsát kövesd!

2023. máj. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!