Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ki a hibás, ha én jobbra...

Ki a hibás, ha én jobbra kisívre a másik balra nagy ívben kanyarodik?

Figyelt kérdés
Ha összeütközünk a kereszteződésben, nekem mackósajtom van és felfestés is van a kereszteződésben, és ebben az esetben, ha én jobbra kanyarodok kis ívben, a másik jobbról érkezik és balra kanyarodik nagyívben, akkor ugye lehetőség van rá, hogy egyszerre hajtsuk végre a műveletet. Mégis összeütközünk, véleményem szerint azért, mert a balra kanyaradó nem nagy ívben hajtja végre, akkor ki lesz a hibás?

2023. máj. 31. 11:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Inkább álljál meg, ha táblád van, mert kihoznak hibásnak.
2023. máj. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Még a tábla nevét se tudod.
2023. máj. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
10. Bocsi! a 8.-nak akartam címezni (helikopteres)
2023. máj. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
#14 Az a slusszpoén, hogy a #8 meg a #10 ugyanaz. :)
2023. máj. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
79%

Mindenki hibás lesz, aki jogszabályt sért. És nem tudja bizonyítani, hogy a másik szabálysértése miatt ő nem vehette észre, hogy szabályt sért. Értve ez alatt: pl. gyakori eset, hogy az egyik közlekedő olyan mértékű gyorshajtásban ér a helyszínre, hogy a másiknak nincs ideje felkészülni az elsőbbségadásra, mikor az első kibukkan a kanyarból.

Olyan nincs, hogy a rendőr csak azt bünteti meg, aki nagyobb mértékben sértett szabályt. Mert ha bármelyik résztvevő nem sért szabályt, akkor a másik szabálysértéséből nem lesz baleset.

Tehát a rendőrség mindenkire kiszabja (alapesetben) azt a büntetést, 100%-osan, ami az ő szabálysértése alapján jár.

Majd a KGFB-biztosítók eldöntik, hogy kinek a szabálysértése milyen mértékben járult hozzá a balesethez, és ez alapján fogják téríteni a károkat.

A te esetedben konkrétan kell ismerni, hogy ki, mikor, milyen módon mozgott az autójával. Ez alapján lehet eldönteni, hogy konkrétan ki volt a hibás. Lehetett mindkettő is, vagy csak az egyik (bármelyik). Ha pl. te teljesen szabályosan kezdted a kanyarodást, a másik meg haladt a sávjában index nélkül, majd gondolt egyet, és a kanyart levágva neked ment, akkor csak ő lesz a vétkes, mert neked esélyed se volt erre felkészülni. Szóval, a döntéshez nagyon kevés az infó.

2023. jún. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!