Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a folyamata az autósiskola...

Mi a folyamata az autósiskola váltásnak?

Figyelt kérdés

Fontos, hogy nem csak oktatót, hanem iskolát is szeretnék váltani, a mostani magán, tehát csak egy oktató van. 20. óránál járok, viszont nem jövök ki túl jól az oktatómmal, mostmár végkép elszakadt a cérna. A probléma az, hogy a vizsgadíjon kívül az egész vezetést kifizettem előre (számlát nem kaptam, ami elég érdekes)

Vissza lehet kérni a pénzt, vagy hogy megy ez?



2023. jún. 8. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolaváltásnak megvan a hivatalos menete, de arra itt szerintem senki nem tud válaszolni, hogy egy számlaadás nélküli befizetés után mennyire nehezíti meg a jelenlegi iskola a váltást.

Az egész vezetést hogyan fizetted ki előre?

Előre senki nem tudja, hogy 30, 50, vagy akár több óra gyakorlásra lesz szüksége a sikeres forgalmi vizsgáig, gondolom a 30 órát fizethetted ki, tehát 10 óra amit nem vezettél le.

Nem tudod megkerülni, erről az oktatóval kell beszélni, de előtte tanulmányozd át, milyen szerződést írtál alá, kérhet-e pénzt az iskolaváltásért, stb.

Az iskolaváltáshoz egy igazolást kell kiadnia, amivel igazolja, hogy eddig milyen "leckéket" adott le, azzal az igazolással (átadó nyilatkozat) jelentkezhetsz a másik iskolában.

2023. jún. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, az egészet a 30 órára értettem, igazad van.

Köszönöm szépen a válaszod!:)

Várom a többiek válaszát is

2023. jún. 8. 16:31
 3/10 anonim ***** válasza:

Nyugtát sem kaptál? Készpénzben fizetted, vagy utaltad?

Amugy en váltottam iskolát. A régiben kikértem a képzési papíromat 3 példányban, fizettem nekik 5k Ft-ot az átjelentkezési díjra. Visszakaptam tőlük a le nem vezetett 4 óra árát. (En kaptam email-es számlát a befizetésekről.)

Az új suliban leadtam a papírokat, fizettem ismét 5k-t, a regisztrációs díjra. Titánon keresztül utaltam 10 ora árát az uj iskolának, es kaptam is az időpontot.

A régi iskolád, ha nem akarja visszaadni a nem levezetett órák díját, akkor nézd meg a szerződést, van-e ilyen kitétel venne. Ha nincs, akkor ne hagyd ott náluk semmiképpen, de ha még számlát, nyugtát sem kaptál, akkor megszívtad, engedd el! Papír nélkül előre nem fizetünk senkinek! Tanulópénz...

2023. jún. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nyugtát sem kaptam, a szerződésen az áll, hogy mikor befejeztem a vezetést, akkor állítják ki a számlákat
2023. jún. 10. 10:15
 5/10 A kérdező kommentje:
És készpénzben fizettem
2023. jún. 10. 10:16
 6/10 anonim ***** válasza:

#4 Tyű!

Akkor odamész apával/anyával/haverral, hogy legyen tanúd a beszélgetésre, és megbeszélitek. Ha nem adják vissza a pénzt, tehetsz feljelentést, de nem sok esélyed lesz, ha csak a szavad a bizonyíték :-(

Úgy gondolom, vissza fogják adni a pénzt, de ha nem, akkor így jártál, lenyeled a békát.

Ilyet többet ne csinálj...

2023. jún. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Majd írok, hogy mi volt végül, köszönöm a válaszokat:)
2023. jún. 11. 10:06
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendes volt, szó nélkül visszaadta a pénzt
2023. jún. 15. 19:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Jó hír! Akkor hajrá, tovább a tanulással a másik suliban! :-)
2023. jún. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Úgy lesz, köszönöm! :)
2023. jún. 16. 22:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!