Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Átmentem egy piros lámpán,...

Átmentem egy piros lámpán, lesz valami következménye?

Figyelt kérdés
Tegnap kicsit elvonták a figyelmem és átmentem úgy egy piroson hogy már rég piros volt. Nem okoztam semmi balesetet, szerecsémre kesleltetve voltak a szemben lévő lámpák. Ilyenkor ezt figyeli valaki vagy lesz valamilyen következménye?

2023. jún. 14. 11:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha van is térfigyelő (aminek a felvétele 2 év után évül el), ha nem történt akkortájt ott valami disznóság, nem fogják kikérni és megnézni. Nem lesz belőle semmi bajod, csak legközelebb figyelj jobban. :)
2023. jún. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Vannak olyan kamerák az országban valahol, amik piroson áthajtva automatikusan lefényképeznek, és elküldik valami hatóságnak a képet, hogy büntessen?


Vagy ilyen nincs, csak akkor büntetnek pirosért, ha éppen látja egy rendőr, és jelzi a központnak?

2023. jún. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendőr látta volna az esetet, valószínűleg villogót felkapcsolva azonnal utánad ment volna. A térfigyelő kamerákkal alapvetően nem foglalkozik a rendőrség, csak akkor ha valami gáz van, de egy piroson áthajtást nem az alapján fognak elővenni. Akkor lett volna nagy baj, ha baleset lett volna belőle.


#2

"Vannak olyan kamerák az országban valahol, amik piroson áthajtva automatikusan lefényképeznek, és elküldik valami hatóságnak a képet, hogy büntessen?"


Igen, a VÉDA-kapuk, de azokról meg úgy tudni, csak a sebességtúllépést mérik.

2023. jún. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
#3 Nézi az a biztonsági övet is, ha sikerül arról is hiteles képet csinálnia, viszont egy csomó véda nem is működik, nincs pénz a fenntartására.
2023. jún. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#2 igen en is ezert vagyok nyugodt mert rendőr nem volt a kozelben
2023. jún. 14. 13:02
 6/15 anonim ***** válasza:
45%

A kérdező kommentje:

"#2 igen en is ezert vagyok nyugodt mert rendőr nem volt a kozelben"


Én viszont azért nem vagyok nyugodt, mert akár meg is ölhetted volna a gyerekeimet.

2023. jún. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#6 ha jardas lett volna az ut vagy valami lett volna termeszetesen beleàllok a fékbe csak igy nem volt muszaj mert àt tudtam érni
2023. jún. 14. 15:23
 8/15 anonim ***** válasza:
21%

Nyilván, hiszen amikor hirtelen a mókus örs közepén találod magad, akkor pont ilyen sok időd van mérlegelni, hogy fékezz-e vagy ne.

Én el nem tudom képzelni, hogy lehet az, hogy vezetés közben "kicsit" elvonják a figyelmedet, és ezután te áthajtasz egy teli piroson.

Tudatosult már benned, hogy a járművezetés veszélyes dolog, mások testi épségét kockáztatod a figyelmetlenségeddel?

Tudatosult már benned, hogy ez nem a GTA, ahol visszatöltheted az elmentett állást, ha valami hülyeség történik?

Tudatosult már benned, hogy egy ilyen apró figyelmetlenség a saját vagy mások életébe kerülhet?

Hogy a faxba lehet így járművet vezetni? Kicsit elvonták a figyelmemet. Eszem megáll.

2023. jún. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 bazaltkaroly ***** válasza:
53%
Jó lenne tudni, hogy mi volta el a figyelmét. Lehet olyan manővert hajtott végre, ami egy másik balesetet előzött volna meg. Hallottam már olyanról, hogy seggbehajtós autó miatt nem mertek lefékezni a sárgánál, és közben piros lett.
2023. jún. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet olyan manővert hajtott végre, ami egy másik balesetet előzött volna meg."

Ezt nem fedi a "kicsit elvonták a figyelmemet" kifejezés.


"Hallottam már olyanról, hogy seggbehajtós autó miatt nem mertek lefékezni a sárgánál, és közben piros lett."

Lehet arról vitatkozni, mekkora baromság ebben a fiktív esetben a pirosba hajtást választani, de ez megint csak nem figyelemelvonás.


Nem tudok olyan szituációt elképzelni, hogy teljes sebességgel (értsd. megengedett, pl. 50) áthajtsak a piroson. Nincs rá indok, nincs olyan szitu, ami ezt megmagyarázná.

2023. jún. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!