Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ebben az esetben mehetek a...

Ebben az esetben mehetek a járdán? Hogy értelmezzem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

[link]


Erről van szó. Behajtani tilos tábla "Kivéve kerékpárnak." kiegészítő kistábla nélkül. Viszont van egy javasolt kerékpáros útvonal útburkolati jelzés, amely ellentmond a táblának. A rangsorban a tábla magasabb szinten van, amint a felfestés és azt sem szeretném, hogy ledudáljanak. Nekem egy utcát kéne itt lemennem. Megtehetem ilyen esetben, hogy 10km/h sebességgel a járdán haladok arra az egy utcára, míg jobbra le nem fordulok?



2023. jún. 18. 15:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet, megint más az útakadály, meg az is más ha valahova eleve nem mehetsz be.
2023. jún. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#11 Még egyszer: a KRESZ-t akkor tartja be maradéktalanul, ha a járdán tolja a biciklit.

A többit nem másolom ide, de a hülyeség felé nem kell elmenni szabálykövetés címén.

Te toljad a bringát, más meg nem.

2023. jún. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
47%
#12 vagy körbe megyek.
2023. jún. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#13 Természetesen egy másik útvonal választása szintén jó megoldás. Kiváncsi vagyok, a google útvonaltervező berakja-e ezt az utcát ilyen irányból biciklivel?


A szituval az a legnagyobb probléma, hogy az ember hiába jelzi az ilyen helyzeteket az önkorinak, ők vagy nem továbbitják a közlekedesi hatóságnak, vagy valahol ít közben fekete lyukba kerül az ügy.

Én úgy egy éve jeleztem a közelünlben egy kis utcát, ami egy főbb útra nyílik, es se macisajt, se stop tábla, se semmi nincs a végén, így ez szabály szerint egy jobbkezes utca, ha a nagyobb uton jövök, es tőlem jobbra nyilik az utca.

Autójavító, vagy biztosító utcának hívjuk, mert a nagyobb uton eszebe nem jutna senkinek, hogy itt egyszercsak lesz egy jobbkezes. Beláthatatlan, hogy egyáltalán ott utca van.

Nem történik semmi a hatóság részéről, ugyhogy azota több autó is "megjavult" már ott...

2023. jún. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!