Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Rokkant embernek is kötelező...

Rokkant embernek is kötelező becsatolnia a biztonsági övet?

Figyelt kérdés

Ismerek két embert aki rokkant és vezet. Ők sosem csatolják be a biztonsági övet, de csak városon belül.

Azt mondták, nekik nem kötelező mert rokkantok, de nincs arra külön papírjuk hogy nem kötelező becsatolniuk magukat.

Van rendes rokkant igazolványuk, rokkant parkolási kártyájuk meg ilyesmik.

Azt nem kérdeztem meg hogy közúti ellenőrzéskor a rendőr problémázott ezért, de ezek szerint nem, ha továbbra is nem kötik be magukat.

Ha majd kirepülnek a szélvédőn egy esetleges balesetnél az egy másik kérdés.


2023. júl. 1. 12:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor nem kötelező, ha van orvosi igazolása arról, hogy neki nem kell bekötnie.
2023. júl. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Itt írják, hogy kinek és mikor nem kötelező, és nem hinném hogy, csak azért mert rokkantak, adna az orvos ilyen papírt, szóval nekik is ugyanúgy be kellene csatolni az övet mint mindenki másnak.

[link]

2023. júl. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2


Itt most a rokkant emberekről van szó.

2023. júl. 1. 12:56
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
#3 És? Attól,hogy a lába sérült,még ugyanúgy lefejelheti a kormányt. Rokkant kártya nem orvosi igazolás. Mint írtuk,csak orvosi engedéllyel mentesülhet, és ez esetben én logikusan valamilyen melkasi sebre tudnék gondolni, hogy addig ne nyomja, viszont gyanítom,hogy ilyenkor is megkötések lehetnek, pl, max sebesség , és hasonlók.
2023. júl. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Rokkant emberre nem hat a fizika? 😂👍
2023. júl. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

4


Na és ha pl. nincs jobb keze mert le van amputálva?

Van egy ilyen ember a környezetemben, de arra nem gondoltam sosem, vajon hogy kötheti be magát.

Egyszer megkérdezem majd tőle ha nem sértődik meg ezen.

2023. júl. 1. 13:14
 7/12 anonim ***** válasza:
#6 Úgy hogy nem a karját fogja az öv, hanem a felső testét és a derekát.
2023. júl. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen, hacsak nincs orvosi felmentése.


De még mindig nem a rendőr kedvéért kell becsatolni, hanem hogy ne loccsanjon szét a fejed egy koccanástól.

2023. júl. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Van egy ilyen ember a környezetemben, de arra nem gondoltam sosem, vajon hogy kötheti be magát"


#6 Szerintem balkézzel is betudja kötni magát, meg valahogy sebességbe is kell tennie azt az autót még ha automata akkor is. Amúgy rákeresve csak olyant találtam, hogy szívműtét után adhatnak ilyen papírt, de az sem szól örök időre, és ahogy írtam is a melkasseb miatt.

Egyébként meg nem csak azért kell bekötnie magát, mert a saját érdeke, hanem azért is, mert ha egy balesetben meghal, akkor a másik autóst halált okozó testi sértésért fogják elitélni, nem sima közlekedési baleset miatt. Szóval ilyen miatt se fognak mindenkinek egy sima rokkantság miatt felmentő papírt adni az orvosok, mert nagy felelősség.

2023. júl. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Na és ha pl. nincs jobb keze mert le van amputálva?"

Már attól függ milyen rokkant?

Ezt kellene leírnod először!

Nekem van rokkant ismerősöm, de az vak.

2023. júl. 3. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!