Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nyáron-téli gumival,mire...

Nyáron-téli gumival,mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Eladó sorban van az autóm,lehet, hogy jövőhéten, lehet hogy októberben, nem sűrgős.a nyári gumijaim,már kopottak,nem raktam fel,nem akarok újat venni.A téli eddig 7 szezont futott,csak télen,valszeg 2015 ös gyártású.elég jó nevű, nem a legolcsóbbat vettem, a profilmélysége tökéletes, nem sokat járok,amolyan esernyő nekem az autó! most hogy már jön a kánikula használhatom nyugodt szívvel? napi kb:15 Km t járok vele max: 100 Km/h sebességgel,de inkább városon belűl.mire figyeljek? éjjel garázsban, nappal a tűző napon van.

2023. júl. 2. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

A forró aszfalt nyírja mint a k*rvaisten, de a túlzott kopáson kívül semmi.


Inkább esőben kell vigyázni, mert a téli gumi barázdáinak kialakítása szöges ellentéte annak, amire esőben szükség van (amit ugye a nyári gumi reprezentál), így nagyobb a felúszás veszélye.

2023. júl. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Hát egy-két nyarat én is végignyomtam téli gumival. A tapasztalat, hogy iszonyatosan kopott a gumi, a forró aszfalt megette, azóta inkább négyévszakosra váltottam. A télinek pár nyár alatt gatya lett
2023. júl. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Hacsak nem nagyon kopott, akkor jobban jársz a nyárival.


Egyébként óvatosabban vezess és ezzel a használattal a kövi autóra mehet majd egy 4évszakos.

2023. júl. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Én a kopott nyárival járnék addig amíg eladom, hogy ne kopjon szarrá a jó téli gumi.
2023. júl. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Hóba ne menj nyáron vele, ez nagyon fontos.
2023. júl. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Inkább esőben kell vigyázni, mert a téli gumi barázdáinak kialakítása szöges ellentéte annak, amire esőben szükség van (amit ugye a nyári gumi reprezentál), így nagyobb a felúszás veszélye."


Ekkora baromsagot regen olvastam!


[link]

Ennek zuhogo esoben nincs parja, pont ugy van kialakitva, hogy kiszoritsa a vizet!

2023. júl. 4. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
11%

AZt hogy a meleg aszfalttól lenne baja bármi, ez csak egy hallomásból eredő süket szöveg, olyantól aki nagyon okosnak akar látszani.

Nyugodtan használhatod.

Ez a nyári és téli gumi mizéria csak egy nagy lózung, kellene a bevétel a gumi lobbinak.

2023. júl. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-es: Végül is nekem teljesen lekopott a forró aszfalton, de tuti nem árt neki :D
2023. júl. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
azért írtam, hogy napi kb:15Km- járok vele.reggel garázsból indúl,utána egész nap kinnt van,a napon.
2023. júl. 4. 17:17
 10/10 anonim ***** válasza:

Gumi meg gumi közt nagy különbség van.

Vagy 10 éve fent hagytam nyárra a téli gumit, mert már csak 4,5 mm volt, a nyári meg épp tönkrement előző nyáron. Kb. heti 100 km-t mentem vele, főleg lakott területen kívül, vagyis nem sokat, és őszre lement 2-2,5 mm-re.

Tavaly nyárra szintén fent hagytam egy pár 10 éves 4,5 mm-es télit. Hajtott keréken, heti 150 km-rel egy fél mm-t se kopott. Ez is, meg a régi is noname gumik voltak.

A nyári használat veszélyei is ugyanígy gumifüggők.

Van, amelyik nyáron se lágyul ki túlságosan, de van, amelyik olyan lesz 60 fokos aszfalton, mint a kocsonya. Ebből adódóan, a mintái nem kapaszkodnak kellően, mert egyszerűen elhajlanak, ahogy oldalirányú erőhatás éri őket. Ha pont ilyened van, akkor kanyarban könnyebben sodródsz ki. Erős fékezésnél ugyanezért könnyebben megcsúszol. (Városi forgalomban ez a nagyobb veszély, mikor valami barom miatt bele kell taposni a fékbe.) Mint írtam, én is használtam már télit nyáron, de tudatosan óvatosabban mentem, mikor hőség volt.

2023. júl. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!