Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Most akkor mennyit is vontatha...

Most akkor mennyit is vontathatok a kocsimmal?

Figyelt kérdés

Osztrák forgalmis Renault Clio Grandtour 2008 - Önsúly 1205 kg, max össztömeg 1700 kg.


A forgalmi szerint max 535 kg-ot vontathat, hogyha fékezetlen utánfutóról beszélünk.


Ez most mit is jelent? Vontathatok vele olyan utánfutót üresen, vagy nagyon kevés dologgal megpakolva ami amúgy 750 kg-ra van papírozva, saját tömege meg 200kg? Például ha el kell vinnem egy asztalt és 5 széket, összesen nincsenek 80kg. 200kg+80kg=280kg. Bőven a kocsim megengedett fékezetlen vontatási tömeg alatt vagyok. Ahol béreltem a futót, azt állítják, hogy nem vontathatom.



2023. júl. 14. 17:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%

Annyit vontathatsz amennyi a forgalmiban van.

" A forgalmi szerint max 535 kg-ot vontathat,"

Ezen mit nem lehet érteni??

2023. júl. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát akkor egyetértünk, én is így gondoltam. A hely ahol béreltem a utánfutót azt állítja, hogy nem vontathatok olyan futót ami 750kg-ra van papírozva.
2023. júl. 14. 19:35
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Az utánfutó forgalmijába bejegyzett max 535 kg összsúlyú utánfutót vontathatsz, függetlenül attól, hogy üres vagy rakott. Tehát a 750-es nem játszik még üresen sem.
2023. júl. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ez hol van leírva? Sehol nem találom, és ebben nincs logika
2023. júl. 14. 22:18
 5/14 A kérdező kommentje:

Most már nagyon sok cikket végigolvastam, és nem igazán tértek ki erre sehol, kivéve egy oldalon ahol az emberünk azt állította hogy a rendőr akarta beadni neki, hogy nem vontathatja üresen sem az utánfutót mert annak a maximálisan megengedett össztömege 100kg-al meghaladja az autójával vontatható maximális tömeget. 1600kg-ra volt a futó papírozva, és az autójával 1500kg-ot lehetett vontatni. Az utánfutó saját tömege 400kg volt. Agyrém...


Lényeg a lényeg, megvan az infó, mégpedig itt:

[link]


Idézem az idevonatkozó részt:

"Fentiekre tekintettel a vontatás jogszerűségének vizsgálata során a pótkocsi tényleges össztömegét kell figyelembe venni, nem pedig a pótkocsi forgalmi engedélye szerinti megengedett legnagyobb össztömeget. A pótkocsi össztömege pedig legfeljebb akkora lehet, amekkora a vonó jármű forgalmi engedélyének vontatási adatainál feltüntetésre került."


Ezt most kinyomtatom, és bekeretezem...

2023. júl. 14. 23:45
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

AZ összsúlyt kell figyelembe venni.

Gondolom azt tudod mi az összsúly??

2023. júl. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mire alapozod?
2023. júl. 15. 10:06
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

Egyrészt: arra lehet alapozni, hogy a közúti ellenőrzés gyakorlatát ellehetetlenítené, ha nem okmányokban szereplő adatokat tudna összevetni a rendőr, hanem le kéne mérnie az utánfutó súlyát.

Másrészt: jogszabály egyértelműsíti, hogy össztömeget kell nézni: 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról 2. melléklet 9.; „B” kategória.

2023. júl. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%
Azért olvasd el az utolsó mondatot is a linkelt szövegből mielőtt bekereteznéd.
2023. júl. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Félreérted amit linkeltem, és azt is amit te linkeltél. Úgy tűnik mégiscsak megyek kereteztetni.


Az utolsó előtti bekezdés a vontatás jogszerűségére vonatkozik. A tényleges tömeget kell figyelembe venni.

Szabad-e az adott autóval az adott utánfutót a rajta lévő rakományával vontatni. Itt azt vizsgáljuk, hogy a pótkocsi+rakomány tömege kisebb-e mint ami az autó forgalmijában legnagyobb vontatható tömegként meg van adva.



Az utolsó mondat, vagy inkább az egész utolsó bekezdés vezetői engedély kategóriájának meghatározásával foglalkozik.

Szabad-e az adott sofőrnek vezetnie az adott autót+pótkocsit, azaz, rendelkezik-e a szükséges vezetői engedéllyel.

Az általad említett 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet 2. melléklet 9. azt taglalja, hogy B kategóriás jogsival mik a legnagyobb/legnehezebb járművek/szerelvények amiket vezethetsz.

2023. júl. 16. 01:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!