Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem lehet időben irányje...

Miért nem lehet időben irányjelzőzni?

Figyelt kérdés
Sokszor látom, hogy az utolsó pillanatban kapcsol valaki irányjelzőt, és úgy vált sávot vagy kanyarodik. Az irányjelző a szándékot jelzi csak, ennek megfelelően kellene használni. Én például az íratlan 5 másodperces szabályt alkalmazom, vagyis kanyarodás előtt már 5 másodperccel jelzek. A szomorú az egészben, hogy magyarázni kell akárkinek is, hogy hogyan alkalmazza az irányjelzőt.

2023. aug. 1. 16:25
 1/10 Justinianus ***** válasza:
100%
Szoktak irányjelzőt használni?
2023. aug. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Nincs ilyen íratlan szabály.


Van ahol már jóval előtte illik kitenni az irányjelzőt adott esetben, például egy főúton ahol lassítani kell időben.


Máshol meg ha ezzel nem zavarsz senkit és megfelelően körültekintettél, akkor az sem fog zavarni senkit, ha csak egyet villantasz. Sok esetben odanézek, és ha van hely akkor nem fogok 5 másodpercet várni, hanem lehetőleg azonnal átsorolok.

2023. aug. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem átsorolásnál alkalmazom, hanem kanyarodásnál.
2023. aug. 1. 19:19
 4/10 A kérdező kommentje:
Ebben a rohanó világban nem árt jó előre jelezni, mert sok a türelmetlen. Hadd lássák csak másodperceken keresztül, hogy villog az irányjelző, annál jobban tudatosul bennük, hogy irányt akarok váltani, és talán nem ver telibe hátulról. Dr. Herpy adta ezt az ötletet egyik videójában, és tényleg hasznos.
2023. aug. 1. 19:23
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Én azt utálom a legjobban amikor a körforgalomból kifelé nem indexelnek, én meg állok ott a kocsimmal mint egy hülye, már rég haladhattam volna tovább, de egyeseknek nagyon fárasztó jelezni hogy merre fognak tovább haladni.
2023. aug. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utálom az emberek 2/3-át, buták, mint egy valag.
2023. aug. 1. 20:07
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Nem azt mondom, maga az indexelés hiánya engem rohadtul tud zavarni abban az esetben, ha az engem segített volna.


Például volt aki rám húzta a kocsit sávváltásnál. Vagy elém kanyarodott. Egyszer volt is ebből balesetem, azzal köszöntöttem az illetőt, hogy ha dobott volna egy indexet, akkor most nem állnánk itt.


Hétvégi szituáció: állok a sávban, balra indexelek. Jön a gyökér szemből, semmi index, csak elkanyarodik (neki) balra. Ha indexelt volna, akkor simán kanyarodhattam volna én is.

2023. aug. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Itt van-e, kretén magyar: [link]
2023. aug. 1. 21:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Én az esetek 80%-ban mellőzöm az idexelelést mert felesleges és egyébként sem szeretem viszont ha bekapcsolom időben teszem.


És igen pont ez a gyakori probléma hogy ez a sok köcsög az utolsó pillanatban használja és tényt közöl vele sőt elvárás hogy neked az elsőbbségről is le kell mondani mert a nagyságos úr bekapcsolta...


Tükörbe meg a holttérbe senki nem akar belenézni.


Úgyhogy én azt olvasom hogy az embereknek azzal van a baja ha nem indexelnek de ha az utolsó pillanatban teszik azzal semmi gond nincs.

2023. aug. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 bazaltkaroly ***** válasza:
#5 Az is baj, hogy néha nem is látni ha indexel, mert most már az autók, mind kerekek elöl, így rá sem látsz. Okosabb lenne, ha befelé kellene indexelni, mert azt látná mindenki.
2023. aug. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!