Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Be szoktátok kötni a biztonság...

Be szoktátok kötni a biztonsági övet?

Figyelt kérdés

2023. aug. 17. 19:02
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
96%
Igen. Mindig.
2023. aug. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
96%
Igen. Alap dolog.
2023. aug. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
94%
Miért ne kötném?
2023. aug. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
95%
Még akkor is, ha csak pár méternyire kell tolatnom. Nélküle nagyon védetlennek érzem magam.
2023. aug. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
95%
Nem is érzem jól magam nélküle, mindig bekötöm.
2023. aug. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
15%

szinte soha nem csatolom be


bocs:)

2023. aug. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
95%

Igen mindig bekötöm.

Ez az egyik dolog amit komolyan veszek.

2023. aug. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
0%

Lakott területen belül nem, amúgy igen. Kivéve, ha apám ott ül az anyósülésen, mert akkor nála van az övhelyettesítő vacak.

Így szoktam meg. Bátyám mindig beköti, mert mire jogsija lett, neki rutinná vált. Gyerekkorunkban is csak elöl ülve kötöttük be, gyerekülés sem volt még a mi időnkben. Apám csak akkor köti be, ha rendőrt lát vagy határt lép át.

Persze tudom, hogy az én megszokásom is logikátlan, mert a legtöbb baleset még mindig lakott területeken belül történik, elvégre ott több a kereszteződés meg a forgalomsűrűség, de ez van. A saját életem, saját döntésem. Mert olyanról még nem hallottam, hogy a be nem kötött ember súlyosbította volna az autón belül egy bekötött ember sérülését.


Cserébe motoron viszont egy 500 méteres útra is tetőtől talpig beöltözöm minden protektorba. (Amúgy pont ezért nem is érdekel a biztonsági öv, amíg legális akár autópályán papucsban, pólóban, rövidnadrágban, semmirevaló kobakban nagyrobogózni, addig el is mehet a búsba, aki engem a biztonsági öv miatt meg akar büntetni, mert ez nem a testi épségünk védelme, hanem zsebmetszés.)

2023. aug. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
85%
Egyelőre nem óhajtok öngyilkos lenni, úgyhogy be.
2023. aug. 18. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
94%

A saját meg a céges autó is csipog, amit utálok.

Úgyhogy annyira automatikus az övkapcsolás, hogy ha csak beállok az udvarról a garázsba, néha még akkor is bekapcsolom, bekapcsolás után kapok észbe...

2023. aug. 18. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!