Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Érvényben van még az az...

Érvényben van még az az szabály, hogy a sikeres forgalmi vizsga után 1 évig csak régebbi jogosítvánnyal rendelkező személy kíséretében vezethet a friss jogsis?

Figyelt kérdés
Egyáltalán létezett valaha ez a szabály, vagy csak ajánlás?

2023. aug. 25. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Sosem volt ilyen szabály.
2023. aug. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem is volt ilyen szabály.
2023. aug. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen.
2023. aug. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem volt ilyen szabály. De ajánlás sem.

Ezt csak álmodtad, kérdező.

2023. aug. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon nincs ilyen szabály, külföldön van.

Itthon ha 18 alatti vagy, kezdő vezetőként nem vezethetsz külföldön, illetve pótkocsit sem vontathatsz.


Kísérő akkor kell, ha gyakorló vagy.

2023. aug. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#4 nem én álmodtam,engem is más akart meggyőzni. Persze meghivatkozni nem tudta 😊
2023. aug. 25. 20:07
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ő volt a h..lye.

Vagy szívatni akart.

2023. aug. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy régi legenda, de ilyen szabály Magyarországon sohasem volt. Hiába tanítják meg a KRESZ-oktatáson, hogy érvényes jogosítvánnyal, sőt újabban első jogsinál már a vizsgaigazolással is vezethetsz önállóan, nehezen lehet ezt a legendát kiirtani a fejekből.
2023. aug. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nekem lassan 13 éve van jogsim de akkor is csak pletyka szinten mondogattak ilyet, én meg rákérdeztem az oktatómnál erre még a vizsga után amikor hazahozott mert volt olyan jó fej és mondta hogy ez egy orbitális nagy baromság. Én akkor 18 éves voltam amikor meglett a jogsi és mondta nekem hogy külföldön csak 18 év felett lehet vezetni. Magyarországon 1 napos jogosítvánnyal is lehet 17 évesen már vezetni egyedül. Akkor még nem volt az a sztori hogy igazoló lappal lehet vezetni, de akkor mondta hogy amint kezembe kapom a plasztikkártyát abba a pillanatba pattanhatok az autóba és vezethetek.


Szóval ez a szó beszéd csak egy szimpla hülyeség.

2023. aug. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!