Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyen sebességhatár átlépésnél...

Ilyen sebességhatár átlépésnél lehet kapni büntetést?

Figyelt kérdés

Hajnalban mentem Pesten és üres volt a Hungária. Ha itt átlépem a sebességhatárt lehet bármi gond?

Utána elmentem vidékre és volt egy út ahol végig 40es tábla volt, látszólag teljesen indokolatlanul. Én tartottam, mondván biztos okkal van kint, de minden mögöttem jövő leelőzött. Őket sem büntetik meg?



2023. aug. 26. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Általános "alapszabály" az, hogy aki átlépi a sebességhatárt, az esetleg látja, hol van a kamera. Hungárián tudtommal nincs. 40-es táblánál 55-ig senkit nem érdekel, de ha pl. útmunkálat miatt volt kint a tábla, nyilván mindenki át fogja lépni munkaidőn kívül, amikor nincs ott senki, akik miatt kirakták a korlátot, csak nem forgatták be a táblát...
2023. aug. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyjából senkit nem büntetnek meg, semmilyen szabálysértés miatt. Ez az alap. Esetleg úgy minden százezredik eset után. Ez a baj a büntetésekkel, hogy teljesen mindegy, mi a büntetés, ha úgyse kapnak el senkit.

Sebességtúllépés esetén van az objektív felelősség, amikor mindegy, hogy ki vezetett, az autó üzembentartója kapja a csekket. Aztán ha gondolja, áthárítja arra, aki valójában vezetett. Ez 100 km/h óra megengedett sebességig (tehát 50-nél is) akkor van, ha legalább 16-tal túllépte az illető a sebességet. Ennek az összege az új szabály szerint 39 E-től indul.

Meg van a szabálysértés, amit elvileg akkor is ki lehet szabni, ha valaki csak 1-gyel lépte túl a megengedettet. Ez esetben viszont csak akkor szoktak büntetni, ha van ott elfogó rendőr, aki megállítja a lekamerázott személyt, és megállapítja, hogy kiről is van szó, mert szabálysértési bírságot csak a konkrét elkövetőnek lehet kiszabni.

Amúgy, az autók órái általában többet mutatnak, mint a valós sebesség. Mert arra jogszabály van, hogy kevesebbet nem mutathatnak. Ezért úgy állítják be őket, hogy ha az autón a felszerelhető legnagyobb átmérőjű vadiúj gumi van, akkor legyenek nagyjából pontosak. De ha a te autódon ennél kisebb gumi van, ami ráadásul már kopott is, akkor az óra többet mutat, mert kizárólag a kerékfordulatot tudja számolni, a kerék valós átmérőjét nem ismeri.

Tehát ha 40-et mutatott az órád, akkor lehet, hogy valójában csak 35-tel mentél, és mindenki szidalmazott.

2023. aug. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

100 km/h-s limitig +15 km/h-tól, 100 km/h limit felett +20km/h-tól jöhet a közigazgatási bírság a tulajnak.

Ha ennél kisebb volt a túllépés, akkor szabálysértési eljárás lehet, ebben az esetben csak a vezető büntethető, de ehhez meg kell határozniuk, hogy ki vezetett. Hacsak nem értek tetten, akkor ez macerás lehet, ezért nem is szoktak vele foglalkozni.


Tehát esetedben a Hungárián egy 70-es táblánál 85-ig szabálysértési bírságot kaphatsz (ehhez gyakorlatilag meg kell állítaniuk), 85 felett közigazgatási bírság megy a tulajnak.

Persze mindkettőhöz az is kell, hogy bemérjen egy hitelesített traffipax.

2023. aug. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Milyen?
2023. aug. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!