Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Személyautó + egy tengelyes...

Személyautó + egy tengelyes utánfutóval előzhetek egy 3 sávos pályán ill. városon belül a belső sávban?

Figyelt kérdés
Úgy tudom hogy nem szabad előzni sem haladni a belső sávban, ha 3 sávos az út.
2023. aug. 28. 20:30
A kérdező szavazást indított:
Nem
Igen
3 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
9%

"a harmadik és további (belső) forgalmi sávokra - a balra bekanyarodás esetét kivéve - ráhajtani csak személygépkocsival és motorkerékpárral szabad."

Ez alapján szerintem nem, mert a járműszerelvényt nem említi.

2023. aug. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
#1 De hát épp leírtad, hogy "személygépkocsival...". A jogszabály nem említi a könnyű utánfutót, tehát nem is tiltja. Sőt, nem lakott területen belül nem csak előzni, de tartósan haladni is szabad személygépkocsi+könnyű utánfutó kombóval.
2023. aug. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Te ne előzgess utánfutóval.

Örülj ha egyenesen és normálisan eltudsz menni vele.

2023. aug. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3

Paranoiás vagy? Félsz ugye vezetni? Nem hogy még utánfutóval mennél. :P

2023. aug. 29. 15:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mehetsz. De amúgy tenyleg van rizikó bőven amikor latod a palyán 130 felett tekerő vadbarmokat utanfutóval!
2023. aug. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A lakosság jó részénak fingja sincs, hogyan kell terhelni az utánfutót, nem véletlenek a kisebb megengedett sebességek.
2023. aug. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5%

"Úgy tudom hogy nem szabad előzni sem haladni a belső sávban, ha 3 sávos az út."

Ha sem haladni, sem előzni nem lehet benne, akkor minek építették szerinted? Természetesen előzni szabad benne.

És utánfutóval is szabad előzni. Én is szoktam (mondjuk nem három, csak kétsávos pályán), mert nem akarok a kamion konvojok mögé beragadni az üres futóval.

2023. aug. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!