Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kezdőknek korlátozás jöhet B...

MGéza kérdése:

Kezdőknek korlátozás jöhet B kategóriával Olaszországban, mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés

Egy Lamborghinivel okozott halálos baleset az apropó, jó ötletnek tartanád idehaza is?

[link]



2023. szept. 8. 11:15
A kérdező szavazást indított:
Igen, bevezethetnének itt is hasonlót
Nem, semmi szükség rá
A sportkocsikat úgy ahogy vannak kitiltanám a közforgalomból, nem oda valóak
22 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
83%
Ezer éve ezt mondom, EU-szintű bevezetés kell erre.
2023. szept. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
86%
A sportkocsik nem közlekedési eszközök, hanem hobbi célúak, úgyhogy semmi keresnivalójuk a közforgalomban.
2023. szept. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
48%

#2 És ezt ki mondja? Simán lehet egy kombi is többszáz lóerős.


Na meg miért ne lehetne hobbi autóval közlekedni? Ha én veszek egy gyenge hobbiautót, azzal sem mehetek, mert hobbi?


Nem az autóval van a baj. Az autó nem magától megy 300-zal, azt valaki vezeti.

2023. szept. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
84%
3-as, igazad van, a többszáz lóerős kombit se engedném ki a közforgalomba. Több száz lóerőnek van értelme egy kamion vagy egy busz motorjában. Vagy mozdonynál, hajónál. Személyautónál felesleges, és csak lehetőség a felelőtlenkedésre.
2023. szept. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
27%
kezdőknek max 150le , felelőtlen autósok büntetését növelném pl lakott területen száguldozóknak 1hét kőtörés napi 10 órában kenyéren és vízen
2023. szept. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
90%

#4 Oké szóval a felelőtlenség a problémád. Ez így logikus, DE! Ki a felelőtlen? Az autó vagy a sofőr? A sofőr, nem? Na akkor következő kérdés: gyenge autóval nem lehet felelőtlenül vezetni? Egy 100-120 lóerős autóval is fel lehet rúgni minden szabályt, sőt, simán lehet velük 180-200-zal menni.


Tehát még mindig ott vagyunk, hogy nem az autó hibája. Aki kretén, az gyenge autóval is tud az lenni. Aki nem az, az erős autóval sem az.

2023. szept. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a határokat alacsonyan húzták meg. Az én autóm pl 150 lovas, de több, mint másfél tonna. Így se egy sportautó.
2023. szept. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
48%

Már beadták a törvényjavaslatot, de nem fogják megszavazni, mert az MSZP nyújtotta be.


[link]

2023. szept. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
89%

6-os, én megfordítom a dolgot: minek kell az indokolatlanul erős autó valakinek?

Nekem van egy kb. 100 LE-s családi autóm. Ezzel is lehet száguldozni, de nem arra van kitalálva.

De aki egy 600 LE-s Mercit hajt, az nem munkába akar vele eljutni, meg nem is a nagymamájához Piripócsra, hanem az Árpád hídon akar gyorsulási versenyben részt venni. Ui. az előzőekhez tök fölösleges lenne egy ilyen erős és ilyen drága autóra pénzt költenie. Aki 60 M Ft-ért vesz egy 600 LE-s autót, az nem közlekedésre veszi, mert azt töredék árból meg tudná oldani.

2023. szept. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
81%

#8


Én sem szavaznám meg.

Miért pont 408 lóerő feletti? 400 lóerősre nem vonatkozik.

Logikátlan javaslat, minek ilyet benyújtani?


Az olasz javalatra én is rászavaznék.


Lamborginit ugyan nem vezettem, de Ferrarit igen + egy böhöm amerikai sportkocsit, amiben mérföldet mutatott az óra, nem tudtam, hogy egy "kicsit" gyorsan megyek.

Valójában a méretek miatt nem is éreztem.

2023. szept. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!