Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az emberek mikor elkezdenek...

Az emberek mikor elkezdenek közlekedni miért kapcsol ki sokaknál az életösztön?

Figyelt kérdés

Kollégám kerékpárral behajtott egy tolató nyerges kamion mögé, a kamionos észrevette, megállt, de így is ütköztek és eltört a csuklója a kollégámnak.

Máskor meg képes volt bemenni a sürgősségire egy tüszőgyulladással. Kerékpárosokat, gyalogosokat, motorosokat nem védi a kaszni mégis úgy közlekednek mintha halhatatlanok lennének. Sokat megyek autóval és sok necces helyzetem volt. Pl. egy hölgy kilépett elém egy kisbusz mögül hirtelen (30-al mentem és nem volt zebra), én félrerántottam a kormányt de így is megkoccoltam a tükörrel. Megálltam és még ő volt felháborodva.


2023. szept. 18. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Sokakat csak pórázon engednék ki az utcára.
2023. szept. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az idióták járműtől függetlenül azok. Gondolom az autóvezetőkkel is vannak tapasztalataid, akiknek elvileg papírja kell legyen arról, hogy tudnak vezetni.
2023. szept. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is tapasztaltam, félelmetes. Személyesen is és néhány videóban is, például valamelyik nap a híradóban bejátszottak egy felvételt, ahol egy mammer bringával nem adta meg az elsőbbséget és kitekert egy autó elé, na a legdurvább az volt, hogy full merev nyakkal szigorúan 0-4 fokban előre meredve hajtott ki a jobbról érkező autó elé. Amikor bringával mentem akkor is nem egyszer előfordult, hogy nulla szemkontaktus, felém se néz, csak simán kijön elém.

Ilyenkor azzal nyugtatom magam, hogy érzékelik a közeledő járművet, csak leszarják, mert az nem olyan félelmetes, mintha ténylegesen ilyen droid robot módjára közlekedik (elnézést a droidoktól, nem is jó a példa mert ők is fel vannak szerelve érzékelőkkel, csak ők fel is dolgozzák az azoktól érkező adatokat).

2023. szept. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#2 teljesen jogos, a közlekedési kultúra a béka segge alatt van az országban, csak az a fura, hogy az életösztönt is felülírja az, hogy "nehogymámásmondjameghogymikormerremenjek".
2023. szept. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az baj, hogy az ilyenek mikor autót kapnak a seggük alá, és nem tudják hol a határ. Van egy 28 éves hölgyismerősöm, ő egy szakadt Hyundai Getz-el úgy megy mint akinek ég a háza, városban 90, záróvonal nem számít stb, aztán nincs 2 éves a jogsija. Mondjuk ő agyilag is egy önző nő, és nem alkalmazkodik senkihez. Sajnos sok ilyen van az utakon.
2023. szept. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet nekem szerencsém volt eddig, vagy zömmel olyan helyen közlekedem (M6-Belváros), ahol kevesebb az őrült, de nekem az jött le, hogy minél nagyobb a hardver az ember segge alatt annál jobban figyel (most az M0-áson belsőből külsőbe majd leállósávra aztán újra belsőbe cikázó idiótákat nem veszem ide, az külön állatfaj).
2023. szept. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az igazán durva dolgok akkor kezdődnek, amikor ezek beszállnak a kocsijukba.

Rémálom már a közlekedés, bicajjal már többször ütöttem el elém ugró gyalogost, meg elém hajtó biciklist is.

Kocsival még edsig sikerült elkerülni, azt valahogy jobban észreveszik, mert nagyobb a hangja

2023. szept. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!