Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a szerepe a nyomógombnak a...

Mi a szerepe a nyomógombnak a jelzőlámpánál?

Figyelt kérdés
Azon kívül, hogy elkezd rajta világítani egy szöveg, hogy "várjon"
2023. szept. 29. 07:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Előbb ad zöldet az adott gyalogosoátkelőnek.
2023. szept. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%
Ezt nem sikerül magadtól kitalálni?
2023. szept. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 MGéza ***** válasza:
72%
Olyan helyeken fordul elő például, ahol a lámpák általában zöldet mutatnak, például nem kereszteződés, de forgalmas hely, ahol gyalogosok mehetnek át az úton. Ilyenkor a jelzőlámpa alapértelmezése zöld egészen addig, amíg gyalogos nem akar átmenni az úton. Forgalmasabb, kereszteződés jellegű átkelőknél pedig általában csúcsidőn túl működik, amikor ritkább a forgalom, kevesebb a villamos, ilyesmi, akkor a gyalogos működtettheti magának, hogy biztonságosan átkelhessen, de ne kelljen túl sokáig várnia.
2023. szept. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
48%
Na vajon mi, mit gondolsz?
2023. szept. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Kólauborkával ***** válasza:
23%

Hallottam én már olyat is, hogy csak lelki szempont miatt rakják oda, mert az ember úgy érzi, hogy van befojása felette, közben nem csinál semmit, csak tényleg felvillantja a ledet.

Azért remélem MO-n nem ez a jellemzö, bár én is találkoztam már 1-2 gyanús ilyen gombbal, mindig akkor vált zöldre, amikor pont átérek a piroson…ez Budaörsön van.

2023. szept. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
53%
A kérdés jogos,sok olyan helyet ismerek ahol a gombnak semmi jelentősége-ha senki nem nyomogatja akkor is vált a lámpa.Felszerelték próba kép,aztán rájöttek hogy semmi értelme,visszaálltak az időrelés váltásra,de a gombok maradtak,dísznek...
2023. szept. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
41%

Egyszer rááldoztam egy kis időt, és egy nagyon forgalmas csomópontban több irányt is nézve kb. fél óráig figyeltem, hány másodpercenként vált zöldre a nyomógombos lámpa.

Akkor, abban a győri csomópontban (Szauter-Tihanyi) biztos hogy mindegy volt, nyomigálja-e valaki a gombot vagy sem.

2023. szept. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
47%

Lehet úgy programozni a jelzőlámpa fázistervét, hogy bizonyos irányoknak akkor adjon zöldet, ha van bejelentkezés. Ez az autósoknál a hurokdetektor (négyzet alakú marás a stopvonal előtt), a gyalogosoknak a gomb. Ha nem nyomod meg, akkor nem is vált át zöldre.

Természetesen a fent felsorolt "semmi értelme" tapasztalatok is megállják a helyüket, ugyanis ha meghibásodik a gomb (vagy a hurokdetektor), akkor úgy fogja érzékelni a program, hogy minden fázisban van bejelentkezés, így minden fázisban ki is fogja adni a szabad jelzést.

2023. szept. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
30%
Van ahol remekül működik, Magyarországon sok helyen lényegében csak dísznek van kirakva tapasztalatom szerint.
2023. szept. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
52%

Sok helyen más program fut nappal és este.


Van ahol nappal nem működik a nyomógomb, mert a forgalom miatt eleve vált a lámpa is. Este még csak akkor vált, ha nyomják a gombot, vagy a lámpánál kocsit érzékel a rendszer.

2023. szept. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!