Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A WOLT kerekparos jogosan...

A WOLT kerekparos jogosan tekert at hol a zebran hol az uttesten keresztezodesnel?

Figyelt kérdés

Jobban elmagyarazva kepen: [link]


Kerekeparos hol erintette a zebrat hol az uttestet. A keresztezodesnel az eszaki-deli lampak zoldek voltak a kelet-nyugatiak pirosak tehat a zebra zold volt, ezert tudott atmenni.


Viszont tekerve csinalta, es nem tudom hogy kulon kozlekedesi torveny van-e a WOLT-ra vagy sem, illetve vonaktozik rajuk a KRESZ-e minden paragrafusban?



2023. okt. 3. 12:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%
Nekiállhatsz filozofálgatni, de a Woltos haladni akar és árkon-bokron megy keresztül. Véleményed lehet róla, de ettől ők nem fognak megváltozni, mert nekik az számít, hogy adott összeget mennyi idő alatt keresnek meg.
2023. okt. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
? nincs velemenyem, kocsim sincs, jogsim sincs. Csak ne tudom milyen szabalyok vonatkoznak kerekparosokra mert ebbol volt vita valamikor. Ennyi semmi filozofalgatas meg kva annyat, csak szembe jott velem es eszembe jutott.
2023. okt. 3. 12:37
 3/18 anonim ***** válasza:
69%

Elsőt kiegészíteném azzal, hogy nem a kapzsiság hajtja őket. Ha nem így tesznek, nem kapnak feladatot. A vevő azt szeretné, ha a kaja előbb ott lenne, mint ahogy leteszi a kagylót. És az őket foglalkoztató is.

Extra: Minden napra jut egy ilyen kérdés, de sok újat nem tudunk írni.

2023. okt. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
de mivel jardan mentem ha nekem jott volna mert ossze vissza ment ahogy irtam akkor lehet ebbol baleseti ugy is. En csak tudni akarom hogy mik vonatkoznak ram meg ra ilyen esetben.
2023. okt. 3. 12:38
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok. Nem nyitom meg a képet, mert egy perc után még csak darálja, nem tölt be.

A street view megosztása neked is sokkal egyszerűbb lenne, és mindenkinek hasznosabb.

2023. okt. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Minden kerékpárosra ugyanazok a szabályok vonatkoznak. Mindegy, hogy hobbi, sport, munka. Járdán tilos kerékpározni, néhány kivételt nem számítva. Gyerekek mehetnek ott. Felnőttek legfeljebb 10 km/h sebességgel, a gyalogosokat nem is zavarhatják.

És csak akkor, ha nincs kerékpárút, -sáv, alkalmas padka, és az úttest alkalmatlan kerekezésre (fizikailag).

2023. okt. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

5


Nekem azonnal betolti meg kollegam gepen is. Nemtom mi lehet a baj de feltoltottem mashogy screenshottal: [link]


Esetleg igy neked?

2023. okt. 3. 12:47
 8/18 A kérdező kommentje:

6


Nem o szerintem szandekosan kikerulte a piros lampat rament a jardara es hol van egy kis res kb 3 - 4 meter a kocsi sav ahol piros volt, meg a zebra kozt ami zold volt.


A bajom csak annyi volt, hogy ossze vissza ment hol jardara hol a resen. Az a res meg megint egy piros savon volt mert azert mehettunk at a zebran.


A tuloldalon volt egyedul zold kocsiknak mert kanyarodhattak de az kb. 5 - 6mp-ig ha tart.

2023. okt. 3. 12:51
 9/18 anonim ***** válasza:
82%

Nyilván nem.

Ha leszállt volna és gyalogosként megy át a zebrán, az úgy már szabályos lett volna.


De ezek a woltosok sokszor ilyen indiaiak meg mindenféle jöttmentek, fogalmuk sincs az európai kreszről, de ha lenne, akkor sem érdekelné őket, amíg nem büntetik.

2023. okt. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 bazaltkaroly ***** válasza:

Először is, nagyon szuper rajzot készítettél a szituációról. Plusz pont. :)


Tehát zöld a lámpa a zebránál, és gyanítom biciklisáv nem volt a zebra mentén.

A WOLT-nak nincs semmilyen külön szabálya, csakis az adott járműre vonatkozó KRESZ-t vehetik figyelembe.

Jogilag, nem illegális átmenni a zebrán biciklivel, rajta ülve sem. Annyi, hogyha tekerve megy át a zebrán ,akkor nem kapna elsőbbséget, ha nem lenne lámpa, illetve a gyalogosokat nem akadályozhatja. Büntetést csak akkor kapott volna, ha neki megy a gyalogosnak, és sérülés történik.

Etikai nézőpontból szintén attól függ, hogy hogyan haladt. Ha nem akadályozott senkit, akkor az én véleményem szerint semmi baj nincs vele. Én nem szoktam mérgelődni, ha a biciklis a zebrán/járdán halad, ha nem tesz keresztbe nekem, nem kényszerít fékezésre, vagy gyalogos oldalról, nem nekem kell elugrani előle, akkor had menjen. Az hogy kicsit lement a zebráról, az senkit nem zavar, mert van annyi hely, hogy ne akadályozza a mozgó autóforgalmat.

Hozzáteszem, hogy a biciklis sem vak, látja, ha ott vagy, nem fog neked menni (ha felelősségteljes, és odafigyel). Ezek tényleg sietnek, de meg lehet érteni, ha azt nézzük, hogy mennyi idegbeteg ember van, aki képes rajuk szakítani az eget, ha késik a kaja, ráadásul nekik fontos a borravaló is. Ha tényleg odafigyelően haladnak, akkor nem sajnálom tőlük.


Tehát röviden. Ha neked megy, és baleseted lesz, akkor őt előveszik, mert ő nem adta meg neked az utat, és ő okozott kárt, de alapvetően nem büntetik, ha átmegy a zebrán. Járdán nem szabadna mennie, de tapasztalataim szerint, nem szól hozzájuk senki, ha normálisan teszik.

2023. okt. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!