Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért olyan fontos a telefonny...

Miért olyan fontos a telefonnyomkodás?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom annyi embert látok vezetés közben telefont nyomkodni hogy az nem igaz. Nagyon sokáig csak bicajjal közlekedtem, aztán pedig megcsináltam a jogosítványt.


Már 3 éve van, és elhiszitek vagy sem de egyszer nem álltam neki nyomkodni. Beszélni is csak headsettel.


Nem vagyok öreg mert 24 vagyok, de most akkor megkérdezném hogy mi annyira fontos? És persze jönnek ilyennel hogy ó hát nagyon gyorsan reagálok még így is. Aha 🤔


Én nem szeretem nagyon a rendőrséget, meg a politikusokat sem, de hozhatnának egy olyan törvényt vagy valakit meglátnak, akkor egy fél milliós büntetés. Ha újra akkor egy és igy tovább. Talán lenne visszatartó ereje...


Főleg azért vagyok ideges ezekre, mert ha baleset van, 99 százalékba az marad ott aki szabalyosan közlekedett...


Ti mit gondoltok erről ?


2023. okt. 18. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:
69%

Fenéket félmilliós büntetés. Elvenni a jogosítványát azonnal. Csúcsforgalomban sodródik a sávomba a hülyéje bármi előjel meg index nélkül, hát nyilván, mert a telefonját nyomkodja. Autópályán 1 km-ről megmondom, melyik telefonozik, hát látom a mozgásán.

20 éve meg azon büntettek meg mindenkit, hogy kézben tartott telefonnal beszélt, mert headsettel kéne. Ne haragudj, én ha nem telefonálok, akkor is egy kézzel vezetek.

De facebookot nem nyomkodok, meg ha a gps-t nyomkodom, akkor is megállok, nem menetközben b*szogatom.

Az összes ilyennek be kéne vonni a jogsiját. Nem véletlen, hogy motorosoknál pl. még piros lámpánál is tilos kézben tartani.

2023. okt. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én azt imádom, amikor lámpánál, nagy forgalomban úgy indul meg egy autó, mint a reumás csiga. Nézem az autót, tán egy idős néni/bácsi vezeti? Dehogy! Egy 30-40 éves fickó, aki akkor is a telefonját babrálja.
2023. okt. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem.


Rengeteg ilyet látok, és sokszor nem egy balesetveszélyes szituáció volt emiatt, és csak a szerencsén múlott hogy nem történt meg a baj.


De hallottam egyik barátomtól hogy az utcájukba egy autós azért ment bele az árokba mert a telefonját nyomkodta és nem oda figyelt ahova kellett volna.


A kérdés a vezetés közbeni nyomkodásra vonatkozik, de ezen kívül annyit még megírok hogy sokan sétálás közben is nyomkodják, bicajozás közben is, illetve akkor nem látnak, nem hallanak semmit és így mennek át a gyalogátkelőn vagy a vasúton és emiatt vannak még számtalan balesetek.

Elém is egyszer így lépett ki egy gyalogos mert át akart kelni az úton, persze szabálytalanul mert a zebra tőle kb 80 méterre volt és nyilván körül sem nézett csak lépett le mert nyomkodta a telefonját, én meg padlóig tapostam a fékpedálba hogy megtudjak állni, szerencsére nem mentem gyorsan ezért nem ütöttem el, és még a gyalogos volt megsértődve hogy miért nem figyelek..... Ettől ment fel bennem annyira a pumpa hogy kiordibáltam hogy na azért álljon meg a menet. Akkor mondjuk már csöndben volt de láttam rajta hogy nem tetszik neki amit mondok.

De egyik ismerősöm testvérét egy vonat ütötte el azért mert nyomkodta a telefonját, fülébe üvöltött a zene és persze nem nézett előre, nem látta hogy piros lámpa van pedig a gyalogos oldalon is volt jelző lámpa és simán kilépett a vonat elé úgy hogy szerencsétlen vonatvezetőnek még reagálni sem volt ideje mert annyira közel volt hozzá.


Én emiatt szabályoznám az utcán való telefonnyomkodást is, tudom hogy szemétség meg durva, de valamit muszáj kezdeni ezzel a dologgal.

2023. okt. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!