Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy kéziváltós 1.2-es autóval...

Egy kéziváltós 1.2-es autóval hogy lehet a leggyorsabban elindulni álló helyzetből?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=ybfdK7pAAh0&t=51s


Fenti videó nagyon adja a helyzetet ami indokolja a gyors elindulást.


Álló kocsisor, látod a tükörben, hogy nagy sebességgel jön a kamion hátulról és hiába tartod a 15-20 méteres távolságot az előtted lévőtől, amikor feltűnik, hogy a benga dömber kezd belédrohanni, gyorsan előre kell menekülnöd, hogy ne legyen belőle K.O.


Csak éppen a technikai részét nem tudom egy kis teljesítményű kéziváltósnál hogy érdemes.


Nyilván automatánál egyszerű: bal láb a féken, jobb padlóig majd bal láb felenged.


De egy kéziváltósnál mire figyeljek, hogy leggyorsabban érjem el az 50-et?

Kuplung felengedés, gáz, fordulatszám stb.


Az a jó, ha padlógáz mellett felugrok a kuplungról vagy minél gyorsabban érjem el a kuplung fogáspontját és utána mehet a padlógáz?



2023. okt. 19. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Azt a kétlábas automatás elindulást honnan szippantottad? Ember nincs, aki így indulna el
2023. okt. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Közepes gáz, kuplung gyorsan felenged.
2023. okt. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%

A kuplungfelengedés gyorsaságát és a gázt úgy kell szabályozni, hogy mindig a lehető legnagyobb nyomatékot vigye az útra, de anélkül hogy kikaparna kerék.


Nincs erre fix érték, ez ugye pl.

a gumi és az út minőségétől is függ. Gyakorlással lehet elsajátítani.


Automatánál sem biztos, hogy így lesz a leggyorsabb indulás.

2023. okt. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Úgy indulsz el, mint mindig, ahogy engeded a kuplungot, úgy nyomod a gázt. Csak persze ha gyorsan akarod, akkor gyorsan emeled a kuplungot, és annak megfelelően tempósabb ritmusban nyomod a gázt. Persze kipróbálhatod, hogy jól felpörgeted a motort, aztán rádobod a kuplungot, csak sok értelme nincs.
2023. okt. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%
Sok kuplung és sok gáz, forró betony és nyári gumi+asr bekapcsol.
2023. okt. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A figyelem iskolapéldája:

https://www.youtube.com/watch?v=kICnQ5Za5rc

2023. okt. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6: Olyan példával jössz, ami pont kivédhetetlen volt. A fehér Renault hiába gyorsított volna ugyanúgy belerongyol a kamikáze pilóta, ha oldalra húzódik, akkor meg átrepül az ellenkező oldalra.

Az Audi viszont megúszta azzal, hogy gyorsan a padlógázra lépett és tette a dolgát a DSG váltó.

Na ilyet egy manuálissal nem csinálsz meg.

2023. okt. 20. 19:49
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez max csak akkor működhet ha az előtted lévőre nem vagy annyira rá állva, hogy ne tudj elférni oldalt mellette.

Plusz szinte folyamatosan a visszapillantót kéne figyelned hozzá, én ha megállok nem azt bámulom általában.

2023. okt. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 Elég nagy baj.
2023. okt. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9 Sehol nem hallottam ilyet, hogy álló helyzetben a visszapillantót kéne bámulni. Anno az oktatóm se kért erre soha és vizsgán se járt érte még hibapont sem mert nem azt néztem.


Menetközben, illetve amikor lassítok/megállásra készülök akkor szoktam belenézni, hogy felmérjem mennyire vannak a seggemben de ha nincsen senki akkor onnantól nem is foglalkozok vele amíg álló helyzetben vagyok.

2023. okt. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!