Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem jelölik meg az...

Miért nem jelölik meg az utakon a vad átkelőket?

Figyelt kérdés
Nyilván vannak ilyen régi vonulási útvonalak. Viszont akkor nem egy 10-20km-es szakaszra kellene kitenni a vadveszély táblát, hanem arra a 200m-re, ahol az átkelőjük van.
2023. nov. 4. 09:42
1 2
 1/18 nemaRendőrség ***** válasza:
83%
A tábla mentesíti a közútkezelőt az esetleges károk felelőségétől
2023. nov. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%
Teljesen mindegy a tábla. Mindig neked kell(ene) fizetni vadkár esetén. Erdős részen bárhol jöhetnek, ahol nincs szalagkorlát legalább az egyik oldalon. Mert ott nem nagyon ugrálnak.
2023. nov. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
38%
Bárhol felbukkanhat vad.Mindig lesz olyan különc,aki nem tart a csordával.Hogy táblázzuk le az egész országot?Egyszerűbb ha a sofőr elfogadja/felfogja hogy nem az övé az egész világ,osztoznia kell rajta másokkal.
2023. nov. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
59%

#3: ezzel mellélőttél, mert pont Magyarország az, ahol minden tele van szarvasos táblával, mert így a vadásztársaság/közútkezelő mentesül a felelősség alól.


Normális európai országokban csak ott rakják ki, ahol tényleg gyakran kerülnek vadak az útra.

2023. nov. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
37%
Miért is lőttem mellé?Elhiheted,láttam már néhány ilyen táblát-sosem éreztem azt hogy igen,minden tele van táblákkal.Kb kilométerenként raknak ki egyet?Meg milyen a 'normális' európai ország?Ha valahol nem 'gyakran' jár a vad,mégis elütsz egyet,vigasztalni fog hogy láttál e táblát vagy sem?Szerintem csak ballábbal keltèl,ezért kötözködsz.
2023. nov. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
59%
Azt várom. Az állatoknak mikor lesz jogosítványa??
2023. nov. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Igaza van a 3-asnak, hogy bárhol felbukkanhat vad, így hiába a tábla, mert nem csak ott kell szaladhat ki eléd. A városomban, az emeletesek közt is láttam már őzet, ahogy a város szélén vaddisznókondát átvonulni az úton.
2023. nov. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Nyilván vannak ilyen régi vonulási útvonalak."


Szerintem itt bukik meg, de nem vagyok vadszakértő.

2023. nov. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Szolovjov ***** válasza:
90%
Adhatnának a vadakra láthatósági mellényt is szerintem.
2023. nov. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Megtanithanák őket a taktikai vonulásra.
2023. nov. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!