Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek mennyire töltik...

Szerintetek mennyire töltik be a funkciójukat a dudák mostanság?

Figyelt kérdés

Alapvetően fontos dolog, mert ugye veszélyhelyzet elkerülésére szolgálna, de az utóbbi években azt tapasztalom, hogy az emberek már afféle ordibáló gombnak használják. Nagyon ritkán fordul elő, hogy valaki vészhelyzet esetén nyomja meg, inkább már arra való, hogy a lassabban haladóra rádudáljanak, mert pont a megengedett sebességgel halad városon belül, vagy azért, hogy "odakiáltsanak" a haveroknak az utcán, vagy megleckéztessenek valaki, aki nem tetszik számukra stb. Gyakran használják kapucsengőnek, vagy "gyere már ki, itt vagyok" jelzésnek, ami pont az ellenkezőjét szolgálja, mert elterelik a figyelmet fölöslegesen, a rendőrök meg nem foglalkoznak vele.

Kivenni alapvetően nem lehet, mert mégis ott az az 1%, aki tényleg csak veszély esetén használja jogosan, de akkor mi lenne a helyes út, hogy ne legyen annyi fölösleges "kiáltozás"?



nov. 7. 09:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%

Tegnap előztem egy sóderszállító nyergest(is), mert előttem a felező vonalon! ment egy kisteher, melósszállító.

Meg nem előzte a nyergest, kilátni meg nem lehetett tőle.

És ezt így jó hosszan, több km-en keresztül.

Végül átmentem indexelve előzőbe, a 3x éves fosastrámmal, erre nekiállt letúrni az útról a kisteher.

Kb 110km/h-val rámentem a szembe sáv melletti údpadkára, közben mint a barom, nyomtam a dudát.

Ha nincs duda, teljesen letúr a kisteher.

Ürge nem győzőtt utána elnézéseket kérni, mondtam le vagy tojva.

Kb mintha valami friss jogsis kamasz csinálta volna, valami idős fószer volt.

nov. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

Semmit nem lehet csinálni vele. Mivel ha az előttemlévő esetében is pl kell használni, akkor kell. De szerintem is jó lenne, valahogy j9bban büntethetővé tenni a közlekedési kihágásokat.

A duda témakörben én főleg a "kaputelefonosokat" rühellem, az a mai okostelefonos korban akkora suttyóság h nem is igaz...

nov. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Az emberek fejében kéne rendet tenni, hogy normálisan viselkedjenek az utakon, akkor ez is megoldódna.
nov. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, én is így vagyok. Vannak olyan dolgok, amik nélkülözhetetlenek a veszély elkerülése miatt, de sokan kiélnek vele, vagy másra használják, amire való.
nov. 7. 11:15
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Ez olyan, hogy szereljék-e le a vonatokról a vészféket, mert sokan szórakoznak vele.
nov. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem többnyire betöltik a funkciójukat. Sőt, igazán necces helyzetekben sokkal inkább a manőverezéssel vannak elfoglalva, nem pedig a duda töfködésével. Van persze egy-két arrogáns arc, de a legtöbb dudálás amivel találkozok, az vagy egy rövid figyelemfelhívás, hogy zöld a lámpa, ne aludj, vagy egy emlékeztető, hogy ez így veszélyes megmozdulás volt, többet ilyet ne.
nov. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%
Na meg ha az ember megfordul néhány félázsiai nagyvárosban, ahol tényleg szinte mindenki "itt vagyok és jövök" szimpla helyzetjelzésre használja a dudát, akkor átértékeli, hogy mi is számít zavarónak.
nov. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
Semennyire. Duda, fénykürt, vészvillogó a magyar közlekedésben mindenki arra használja amire megszokta nem arra amire van...
nov. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%
Én akkor használtam utoljára, mikor műszaki előtt kipróbáltam hogy működik-e. De nekem is az a tapasztalatom, hogy a legtöbben utólag használják a bosszankodásképp, holott akkor már teljesen felesleges, esetleg mikor a lámpánál valaki bealszik. (Bár ki tudja, lehet hogy van némi nevelő hatása, hiszen ha folyamatosan ráddudálnak, akkor valamit lehet hogy nem jól csinálsz.) Pedig én úgy tanultam, hogy lakott területen kívül előzési szándékot is jelezhetnél vele, ha valaki éppen bent bóklászik előtted az út közepén a jó magyar utakon a nyomvályúk és a kátyúk miatt.
nov. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Abban teljesen egyetértek a kérdezővel, hogy rengeteget használják teljesen feleslegesen.

Viszont nagyon sokan használják olyan módon is, amit ugyan a KRESZ nem engedélyez, de azért a használat nem indokolatlan.

Pl. elalszik valaki a lámpa előtti első helyen. Mi mást lehet csinálni, mint egy rövidet rádudálok, hogy körülnézzen? Ez nem szabályos, de indokolt. Ha meg pont én vagyok az a hülye, akire rá kell dudálni, akkor gyorsan indulok, és közben intek egy "bocsánat"-ot a mögöttem várakozónak, hogy ne dühöngjön annyira a figyelmetlenségem miatt.

De ha valaki veszélyhelyzetbe sodor a szabálytalanságával, figyelmetlenségével, pl. nem adja meg az elsőbbséget, akkor is dudálok, utólag. És az esetek többségében ez egyáltalán nem felesleges, mert ha nem valami tahó birka a sofőr, aki direkt vágott be, hanem egy normális, csak figyelmetlen ember, akkor elnézést kér, és legközelebb megpróbál jobban figyelni.

nov. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!