Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tiszavasvári elsősegély vizsga?

Tiszavasvári elsősegély vizsga?

Figyelt kérdés

Van itt olyan aki ott vizsgázott?

Tudnátok tapasztalatokat mondani?

2 hét múlva ott fogok vizsgázni

Felkészültem alaposan

De azért mégis van bennem egy kis félelem

Ha esetleg valaki ott vizsgázott leírhatná

nekem a tapasztalatait

Nagyon köszönöm ha válaszoltok!



nov. 15. 02:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ott eltérő lenne a trend, mint máshol.

A közúti elsősegély vizsga a Magyar Vöröskereszt hatáskörébe tartozik, a befizetett vizsgadíjakkal is ők gazdálkodhatnak, és ha a vizsgázó nem teljesen fogalmatlan, megkapja a vizsgaigazolást.

A vizsgáztatók is Vöröskeresztes aktivisták, még az is lehet, hogy ismered némelyiket.

A vizsgákra általában az a jellemző, hogy ott tömeg van, sokan vannak, hisz nincs minden héten vizsga.

Azért sincs sok idő bonyolítani a vizsgát, az kb 5 perc: újraélesztés bemutatása, esetleg stabil oldalt fektetés - ez a két gyakorlati feladat.

A két villámkérdés kérdez-felelek módban zajlik, 1-2 mondat a kérdés, a válasz se több (mi a sérülés jellege, annak ellátása, a mentők érkezéséig)

Azért buktatnak, ha valaki teljesen fogalmatlan, a tevékenységével még rontana is a sérült helyzetén.

nov. 15. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én ott vizsgáztam 2018-ban.


Nekem pozitív tapasztalatom volt ezzel kapcsolatban. A tiszalöki állomásról jött egy tiszt vizsgáztatni aki végig rendesen, emberien kezelt minket. Elkezdtem a tételt és ha elakadtam ő kisegített, én meg csak bólogattam olyankor és meglett könnyedén. Gyakorlati résznél mikor újraélesztést kellett csinálni akkor is elrontottam mert elkezdtem a testet tapogatni meg a fülbe tekinteni, de ekkor megállított ês mondta, hogy kezdjem előről és csak nyugodtan, nem kell kapkodni.


Az, hogy ki megy ki vizsgáztatni mindig eltérő de egyébként ismerem mindet aki ott van és mind normális, úgyhogy ne félj. Ha úgy állsz hozzá akkor simán meglesz az :)

nov. 15. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!