Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha főúton haladunk és bent...

Ha főúton haladunk és bent áll a busz az öbölben jobbra indexelve, akkor úgy kell megközelíteni, hogyha amint balra indexel meg tudjunk állni és kiengedni?

Figyelt kérdés
nov. 18. 18:00
 1/6 A kérdező kommentje:
Féktávon belülre gondoltam, amikor jobbra index után egyből balra vált.
nov. 18. 18:03
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Attól függ, hogy lakott területen belül vagy kívül? Mert csak lakott területen belül vagy köteles kiengedni. Ezen felül meg eleve óvatosan kell megközelíteni, mert bármikor kiléphet egy felelőtlen utas a busz takarásából.
nov. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Lakott területen a menetrend szerinti buszt ki kell engedni, de nem indulhat el úgy, hogy balesetveszélyt okozzon.


Ha akkor kezd indexelni, hogy már csak vészfékezéssel tudnál megállni, akkor természetesen továbbmehetsz.

nov. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Amíg áll a megállóban jobbra indexelve vagy index nélkül, addig simán el lehet menni mellette. Csak arra érdemes figyelni, hogy a buszmegálló környékén zebra is szokott lenni és ilyenkor a busz takarhatja az átkelni készülő gyalogosokat.

Amikor az indulási szándékát balra indexeléssel jelzi és még féktávolságon kívül vagy, akkor megállok (vagy lassítok, ha az elég) és elengedem. Ha nem egyértelmű, akkor villantással szoktam jelezni, hogy elengedem.

nov. 19. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 bazaltkaroly ***** válasza:
100%
Csak akkor lassíts, ha meg tudsz állni biztonságosan, mikor indexel. Én azt tapasztalom, hogy néha a buszosok megvárják, hogy elmenjek és csak utána indexelnek.
nov. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 MGéza ***** válasza:
Ha jobbra indexel akkor én nem előzném meg vagy igen óvatosan haladnék el mellette, mert valószínű hogy utasforgalmat bonyolít. Más kérdés hogy meg szabad előzni és csak lakott területen belül kell kiengedned de csak akkor, ha már elindulási szándékot jelzett és vészfékezés nélkül meg tudsz állni.
dec. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!