Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Érdemes venni az autóba...

Érdemes venni az autóba fedélzeti kamerát?

Figyelt kérdés
Sajnos egyesek szeretnek hazudgálni balesetkor, hogy mentsék magukat, ilyenkor jól jön szerintem.

nov. 27. 16:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát döntsd el te. Nekem szerencsére még soha nem volt rá szükségem, de volt pár helyzet, amikor nem sokon múlt. Legutóbb 2 hete, jobbra kanyarodtam, jobbkéz felől járda, ment rajta egy biciklis (eleve szabálytalan) és a kanyar kellős közepén, pont amikor elgurultam volna mellette, kivágódott az úttestre. Fülhallgató a fülében, nyilván körül se nézett. Most ha elütöm, senki sem fogja elhinni nekem, hogy nem én voltam a figyelmetlen. Nyilván azt fogja mondani, meg talán eleve az a hihetőbb sztori, hogy ő végig az úttesten ment, én meg nem figyeltem és elcsaptam. Isten se mosta volna le rólam, azóta már rég buszozhatnék, vagy börtönben ülnék, ha bebassza a fejét az aszfaltba és ott döglik meg. Szerencsére nem történt baj, még éppen megmentettem a retkes bőrét, de azért baromira örülök neki, hogy ott volt a kamera.
nov. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút érdemes.

Az önkéntes jogászokkal akik elrettentenének tőle, ne foglalkozz, nyilván nem kell Youtube-ra posztolni, és semmi baj nincs belőle. Arra meg amire kitalálták a dascamot, nagyon hasznos tud lenni.

Szóval vegyél nyugodtan. Olyan ez, mint a légzsák - amíg nincs rá "szükség" addig lényegtelen, hogy van-e vagy nincs, de amikor szükség van rá...

nov. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kimondottan érdemes, akár hátsó kamerával is. Ha csak egy büntetőfékezés vagy egy eléd kiugró gyökér esetében is tudod vele bizonyítani az igazad, már meg is érte. Magyarországon egyébént ez kb. szürkezóna, mert nincs tiltva, de a hatóság elfogadja a felvételt.
nov. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp megéri. Nekem például volt olyan balesetem, ahol ugyan semmi szükség nem volt a felvételre, de adott egy plusz nyugalmat az, hogy ha netán elkezdte volna bárki ferdíteni a sztorit, ott lett volna a bizonyíték a kezemben. (Igaz, ha kibontotta volna a rendőrség a teljes igazságot és nem csak gyorsan a mögöttem haladóra varrta volna rá az egészet a balesetet valójában előidéző rolleres helyett, akkor valójában növelte volna a teljes eljárás és kártérítés idejét a felvétel, csakhogy ott és akkor nem ez volt a lényeg, hanem hogy ne lehessen az egészet a nyakamba tolni.)
nov. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Érdemes.
nov. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4%

Nem érdemes, mindig a gépjárműveket hozzák ki felelősnek hozzák ki felelősnek egy balesetben és meg akarták bírságolni, csak a közfelháborodás miatt nem bírságoltak.


[link]

nov. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"nem az útviszonyoknak megfelelően vezetett"


Ez akkora egy gumi megfogalmazás, mindenre, szószerint mindenre rá lehet mondani. 1975-ös... Hagyjuk is.

nov. 28. 19:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Igem ez egy közkedvelt fogalmazás, hogy a Kresz 1975-ös, tehát mit akarnak vele. Csak éppen a Kresz-t napjainkig folyamatosan javítják.
nov. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Dehogy javítják, szerencsétlenkednek vele max. A mai napig nem sikerült eldönteniük, hogy az elektromos roller mifene lenne, hol kellene vele közlekedni.
nov. 28. 21:20
 10/10 anonim ***** válasza:

#9 Egy vadonatúj közlekedési formáról van szó, amit nem lehet besorolni egyik korábbi járműkategóriába sem, hanem újat kell létrehozni, ami esetében rengeteg kérdést kell eldönteni, megválaszolni. Nem két perces feladat. Továbbá a komplett közlekedési kultúra sincs az ilyen járművekre, ezért nem lehet eldönteni azt sem, hogy hol közlekedjenek. Járdára túl gyorsak, úttestre te lassúak és kiszámíthatatlanok. Szóval te, mint okos (nyilván) mit tennél?


Szerencsétlen balfaszok gyülekezete a kormány? Igen. A rolleres dolog miatt hibáztathatók? Nem.


És mivel a rolleres témát csak egy példaként írtad le, kíváncsi lennék, hogy mi egyéb "szerencsétlenkedés" van még benne szerinted.

nov. 29. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!