Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért tervezik ilyen veszélyes...

Miért tervezik ilyen veszélyesre az újfajta buszokat?

Figyelt kérdés

Az ülések háttámlájára rakják a kapaszkodót, aminek kialakítása sok esetben éles, ék alakú.

Például:

[link]


Nem kell nagy ütközés, hogy az előtted lévő ülést megfejeld. A kapaszkodó sok embernek ideális magasságban van ahhoz, hogy szétcsapja a fejét, vagy épp kiverj az összes fogát. Ha választani kell, hogy egy lapos felületű ülésháttámlát fejelek meg, vagy pedig egy kapaszkodót, akkor egyértelmű a döntés.


Egy másik videó, ahol jól látható, hogy egy viszonylag kis sebességű / városi ütközés során is repülnek az emberek rendesen:

https://www.youtube.com/watch?v=wlj8qah22HM


Ráadásul ezek a buszok általában nem városban közlekednek.

Sokat ingázok ezekkel a credo csodákkal, és már párszor szemeztem az előttem lévő kapaszkodóval... egy ütközés, és szétcsapja az ember fejét. Öv nem számít, mert túl közel vannak az ülések, garantált felkenődsz az előtted lévőre.


dec. 2. 22:26
A kérdező szavazást indított:
Valóban. Tényleg nem tűnik biztonságosnak ez a megoldás.
Túlreagálod a dolgot, paranoiás vagy.
4 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
A fröccsöntött műanyag kapaszkodóban nem tudod összetörni a fejed, te töröd össze a műanyagot.
dec. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

" kialakítása sok esetben éles, ék alakú."

Ezt honnan veszed, mutass már ilyet.

dec. 3. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

“ éles, ék alakú.”


Az általad linkelt videón én mindenhol lekerekített széleket látok. Hol van az éles ék alak?

dec. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem igaza van a kérdezőnek.

[link]

Itt a jobb oldalt ülő szőke nőnek is feltűnik, hogy éles:

[link]

Így látatlanban arra tippelek, hogy aránylag puha, habosított anyag lehet. Legalább annyira puha, hogy ne okozzon koponyatörést, csak egy nagy piros hurkát a homlokon.

Hogy eltörni nem fog, az 100%. Ennek meg kell tartania egy belekapaszkodó 150 kilós embert, valószínűleg vas van a belsejében.

Talán biztosabbnak gondolják a fogását, azért ilyenre készítették. De szerintem is át kellene gondolni a tervezőknek.

dec. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt még jobban látni az aránylag éles alsó peremet a kapaszkodón:

https://www.youtube.com/watch?v=JNZTbueAQYo

Szerintem egy év múlva már más formájú kapaszkodókkal fogják gyártani.

dec. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!