Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autópályán ha valaki lassan...

Autópályán ha valaki lassan közlekedik a külsőben akkor lassítósávon (exit lane) elmehetek mellette?

Figyelt kérdés
dec. 15. 11:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
nem.
dec. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom nem-e voltam félreérthető. Nem megelőzni akarok, hanem tényleg lehajtanék, én már a lassítóban vagyok, ő meg tököl. A jobbra tartás szempontjából mintha ott sem lenne az a sáv. Elmennék mellette. A legtöbb esetben nem olyan zavaró ezt kivárni is ki is szoktam várni, de a minap egy igen hosszú lassító sávban "beragadtam" így. Emiatt meg nem csinálok 4 sávváltást.
dec. 15. 12:06
 3/16 anonim ***** válasza:
18%
100 ezer forintért cserébe igen.
dec. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Elvileg nem, semmilyen esetben sem előzheted meg (vagyis nem mehetsz gyorsabban) jobbról.
dec. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
#4 Nem azzal van baj, ha jobbról gyorsabban elhaladsz, a leállósáv használatával van a baj.
dec. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
#5 Lassítósávról van szó, nem leállósávról.
dec. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
#5: Nincs szó leállósávról
dec. 15. 12:44
 8/16 anonim ***** válasza:
12%

Ja! Meg kéne tanulnom olvasni. Mea culpa.


Viszont lassítósávon is tilos, olyan, mintha városban lámpás kereszteződés előtt a másik irányba kanyarodó sávot előzés céljából használnád. Az fixen jobbról előzés, hogy kisorolsz, aztán vissza, és az már szabálytalan, mert nem szimplán elhaladás. De ha le is hajtasz, tehát amúgy is abban a sávban lennél, akkor nem probléma elhaladni mellette. Csak visszasorolni nem szabad az elhaladás után, mert az előzés.

dec. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Hovarju ***** válasza:
15%

Párhuzamos közlekedés szempontjából a lassítósáv nem tekinthető önálló forgalmi sávnak.

Elmehetsz mellette, hisz úgyis "kiállsz" a pálya forgalmából.


A három sávos autópályán a jobb szélső sávból nem előzheted meg a középsőben menőt és a középsőből sem a tőled balra közlekedőt.

dec. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben igen.
dec. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!