Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem furcsa ellentmondás, hogy...

Nem furcsa ellentmondás, hogy az idősödő férfiak vezetési morálja/kresz értése a legrosszabb?

Figyelt kérdés
Éppen az idős férfi az akit a legjobb vezetőnek várnék. Régóta van jogsija nyilván, sok km, nagy tapasztalat, mégis éppen tőlük tapasztalom arányaiban a leghajmeresztőbb dolgokat.
dec. 29. 15:23
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
30%

Nem furcsa. Eleve a sofőrök többsége soha nem tanul meg jól vezetni, hanem a fiatalon megtanult baromságait rontja tovább a kor előrehaladásával.


Másrészt ott van a probléma, hogy a KRESZ is változik a forgalom és stílusa is változik, nem ugyanaz ma vezetni mint évtizedekkel ezelőtt. És nincs menet közbeni kontroll, bár elvileg orvosi alkalmasság kell, de a kutya nem nézi valójában, pszichológiai alkalmassági sincsen, de még csak a KRESZ-t és alapjai sem kell átismételni évente.


Ráadásul vannak olyan szituációk, ahol ember legyen a talpán aki megérti elsőre, hogy a felfestett, de lekopott, ráfestett majd újrafestett elterelt de már nem terelendő vonalak közül melyik a helyes irány. Szóval úgy eleve az egész közlekedésszervezésnek és fenntartásnak járna egy masszív seggberúgás acélbetétes bakancsban.

dec. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
89%
Erre azért jó lene valami hitelesebb felmérés azon kívül, hogy láttál pár csalinkázó öreget.
dec. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
72%

Erre van valami megbízható forrásod is, vagy csak úgy bedobsz egy ilyen téves állítást, és ennyi?

Soha ilyet nem hallottam senkitöl, az meg, hogy vvalaki idös férfi nem jeletni azt, hogy jól kell tudnia vezetni - a logikádat sem értem.

dec. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
95%

Elég "fura ellentmondás".

75 éves vagyok, kb. 40 éves korom óta nem volt balesetem.

Igaz előtte sem volt önhibás.

dec. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
86%

Kitaláció, amit írsz. A rutinnak van előnye, hátránya. A kor előrehaladtával csökken a gyors reakcióképesség, romlik a reflex, a látás.

De nem időseket lehet látni az összes létező és nem létező sávon szlalomozni 180-nal.

Nem az öregek mennek el a kanyaridósávban és fúrják be a kocsi orrát az első elé stb.

dec. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
17%
De ez teljesen így van és egyszerű példával tudom szemléltetni: városban ha fegyvert tartanának a fejéhez akkor sem kapcsol világítást amikor indokolt lenne. Ebből elindulva lehetne sorolni a bajokat...
dec. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
21%
Érdekes a lepontozás, de ettől még a tény az tény. A többség simán paraszt és/vagy balfarok módon vezet már fiatalon és és ezt görgeti tovább idős korára, ha megéri egyáltalán. Persze ilyenkor hirtelen minden gyakori felhasználó 70+ úrvezető lesz :D
dec. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

"75 éves vagyok, kb. 40 éves korom óta nem volt balesetem."


Elhiszem, hogy te személy szerint jól vezetsz. De csak a mai napomon kettő baleset csak azért maradt el az öreguraknak mert én kivédtem az egyiket a másik úrnak meg az előttem haladó autós egy másik helyen. Így persze könnyű balesetmentesnek lenni. Erről a két mai, amúgy eléggé mindennapos esetről jutott konkrétan eszembe is kiírni ezt a kérdést. :D

dec. 29. 18:34
 9/36 anonim ***** válasza:
94%

Hát figyelj, ahogy a fiatalok közt, úgy az öregek közt is van olyan, akinek soha nem lett volna szabad jogsit adni.

Neked most pont ilyeneket sikerült kifogni. Én is találkoztam már ilyenekkel. Csak a bizonytalanul vezető idősebbek (férfiak és nők is) általában aránylag lassan mennek, és ki lehet kerülni őket.

Szemben a bizonytalanul vezető fiatalokkal, akik a bizonytalanságukat a gázpedál taposásával próbálják kiegyensúlyozni. (Tisztelet a kivételnek.)

dec. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
88%

Figyu, én rendszeresen vedek ki baleseteket, vannak valóban a bamba öregek, akinek szinte csorog a nyál a szájából, de simán kifordul elém, hogy veszfékeznem kell. De az esetek 90%-a nem ilyen, hanem valami drogos szarkupac akar kinyírni, akinek minden mindegy.

A bamba öregeket simán ki kéne szűrni az orvosi alkalmasságin, de magam körül látom, hogy semmi nem számít, a félholt is megkapja az alkalmasságit.

dec. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!