Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyhogy kevés a baleset...

Hogyhogy kevés a baleset fiatal gyalogosoknál?

Figyelt kérdés

Sokszor van hogy azt látom a zebránál, hogy nem néznek körül a tinik mert egymással beszélgetnek. Vagy láttam olyat is hogy az iskola kijáratán egy diák 100 méternél többet(nem számoltam) csak a telefonját nézte és csak úgy ment át az utakon. Vagy zebrán is elindul egyből nem is néz körül.


Vagy például elsőbbséget kellene megadni de a biciklis kapucnival fel csak rendesen átmegy.


Én is 19 éves vagyok, nincs meg a kresz vizsgám. De hogyhogy eddig nem láttam balesetet?


A közlekedésnél a két félből 1 mindig éber legalább? És ez okozza hogy kevés a baleset?


Egy nap magyarországon hány halálos baleset lehet?



jan. 4. 12:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Aki vezet, az figyel. Különösen iskola vagy ilyesmi környékén, ahonnan tudja, hogy zombik vagy nagy tömeg jön ki. (De ez nem jogosít fel senkit a zombulásra.)
jan. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Sokszor csak a szerencsén, 1-2 méteren vagy 1-2 másodpercen múlik.

[link]

jan. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%
Mert a KRESZ úgy van megírva, hogy bár a gyalogosnak szét kéne néznie, ha a lehető leghülyébben is megy, a szabályos járművezetők nem tudják elütni. A KRESZ-ben, ha értően olvassa az ember, nagyon látszik a biztonsági szándék, rengeteg előnyt ad a kerékpárosoknak, és még többet a gyalogosoknak a gépjárművekkel szemben, hogy a közlekedés legsérülékenyebb résztvevői is épségben eljussanak A-ból B-be - ha mindenki be is tartja a KRESZ-t. A gyalogosnak igazából nem kell ismernie a szabályokat és csak a biztonság kedvéért kellene szétnéznie, de alapjáraton ha nem egyenes főútvonalon akar random helyen átkelni, akkor minden elsőbbséget megkap egyébként is.
jan. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

#3 szerintem nem adja meg az elsőbbséget a legtöbb. Zebránál is a legtöbb autó elmegy hiába nézek rájuk vagy szemkontaktust akarok felvenni


Nem?

jan. 4. 14:56
 5/20 anonim ***** válasza:
67%
A legtöbb megadja, mert különben jó sok baleset lenne, csak benned nem a "legtöbb" eset ragad meg, hanem az a néhány, amikor sikerül bunkóval találkozni.
jan. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem ütnek el fiatal gyalogosokat!

Számtalan ilyen esetről tudok én is. Az egyik úton - ez nagyon jellemző - fél éven belül két súlyos baleset is történt, mindkettő a gyalogos durva szabályszegése miatt: egyik egy 14 éves lány volt, aki a buszához futott az iskolakapuból, a másik egy 80 éves nő, aki a túloldalon meglátta a szomszédasszonyát és annyira mondani akart neki, hogy kirohant egy autó elé.


Az egyik még nem figyel, a másik már nem. Mindkettő korosztály veszélyeztetett.

jan. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kevés a fiatalokkal történt baleset, attól, hogy te még egyet sem láttál... Ilyen alapon én 35 évem alatt egyetlen zebrán gázolást sem láttam mégis létezik...
jan. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
#7 De tagadhatatlanul ritka. Sőt, akármit akar elhitetni veled a sok facebook oldal, a netes algoritmusok és a híradó, a növekvő járműállomány ellenére mind a balesetek, mind a halálos balesetek száma az elmúlt évtizedekben évről évre monoton csökken.
jan. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Sőt, hozzáteszem, ez a zebrán nem engedjük el a gyalogost is már csak az öregek "kiváltsága". Már aki 20 éve szerezte a jogsiját, annak is ezt verték legdurvábban a fejébe. Ha kanyarodsz, a gyalogosnak elsőbbsége van. Én már zenét sem hallgatok a napi több óra sétám közben, főleg a hülye biciklisek miatt, de autósok szinte kivétel nélkül megadják az elsőbbséget, pedig én annyira elővigyázatos vagyok, hogy simán azt hihetnék, le is mondok az elsőbbségemről. Mégis ragaszkodnak ahhoz, hogy elengednek, ahogy én is autót vagy motort vezetve minidg megadom, amikor lemondana a gyalogos, akkor is ragaszkodom hozzá, hogy ő menjen előbb (ameddig nem minősülne csalogatásnak, azért a többi sávot is figyelem, hátha nem mindenki jófej - de a többség az).


Ráadásul vegyük észre, mennyi helyzetben elsőbbsége van a gyalogosnak! Kanyarodik a főútvonal? Gyalogosnak nem kell tudnia, hogy az főútvonal, ezért elengedjük. Letérek a kanyarodó főútvonalról? Jogilag irányt változtatok, indexelek is, tehát el kell engednem az átkelő gyalogost zebra nélkül is. A gyalogosnak csak akkor nincs elsőbbsége, ha én egyenesen megyek, neki meg nincs zebrája, de ha nem főútvonalon vagyunk, akkor is átkelhet szabályosan (Amerikában ez már jaywalking lenne), feltéve, hogy engem nem zavar (azaz nem késztet sem irányváltoztatásra, sem fékezésre). De én gépjárművezetőként amúgy is figyelek, és ha látom, hogy bármikor elém léphet egyenes utamon egy gyalogos, bizony tudok annyit fékezni, hogy ne üssem el, hiába nem lenne elsőbbsége, nem fogom elütni. És ahogy látom, ez a többségi hozzáállás. Igen, van nagyon sok hülye autóvezető, de van még több normális. Én rengeteget vezetek, meg rengeteget sétálok is, és autóssal még nem volt gyalog gondom. Motorosként igen, de mind gyalogosként, mind motorosként több gondom van a biciklisekkel. De közben róluk is tudom, hogy a hülye biciklis az összes biciklisnek szintén egy kisebb részhalmaza.

jan. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
20 éve költöztem külföldre, akkor ugye még Magyarországon rizikós volt átmenni bármelyik zebrán. Elég nagy kultúrsokk volt, hogy Svájcban ha csak megállok a járda szélén és bambulok, akkor rögtön lassítanak az autósok, azt figyelik, hogy át akarok-e menni, pedig zebra a közelben sincs. Közben azért kb. évente járok haza, és mindig megdöbbenek, hogy mennyit fejlődött a helyzet, én reflexből még mindig erősen elővigyázatos vagyok a zebránál, de az autósok évről-évre előzékenyebbek.
jan. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!