Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Itt érdemes lenne a szabályoka...

Itt érdemes lenne a szabályokat felülvizsgálni?

Figyelt kérdés

Mellékelt ábrán mutatom a kereszteződést. Adott egy egyirányú utca, ami egy olyan útba torkollik, ahol mindkét irányból jönnek, ennek ellenére jobbkéz-szabály van. Tehát nem a klasszikus négyes kereszteződés. Viszont az utcával szemben amellett, hogy jönnek balról és jobbról is, parkoló autók is vannak. Szerintem nem indokolja ezt semmi, simán az lenne a legjobb megoldás, ha az utcából kijövő autó megvárja, amíg nem jönnek és kikanyarodik nyugodtan, ahelyett, hogy balesetveszélyt és tumultust okozzon. A gyakorló, környéken jártás vezetők általában ígyis tesznek. Ma viszont ledudált a tanulóautóval közlekedő oktató. Nyilván jogosan, hiszen a szabályt én szegtem meg, mert nem engedtem ki. Ugyanakkor a helyzet nem volt balesetveszélyes, mert gyökkettővel jöttek ki az utcából. Egy satufék, tolatás stb inkább az lett volna.

[link]



jan. 9. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Nem.
jan. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%
Bizony nem.
jan. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 bazaltkaroly ***** válasza:

alapvetően nem, mert nincs semmi baj a kereszteződéssel. Vannak afféle kialakul szokások bizonyos helyeket, amit csak a helyiek ismernek, de érdemes így is a hivatalos szabályt szem előtt tartani, mert nem tudhatod, hogy az arra haladó járt-e már az utcában. A te esetedben a tanulóautó nem engedheti meg, hogy ne tartsa be a szabályt, mert a tanulónak nem mutathat olyat, ami később visszaüthet.

A régi lakhelyemen volt egy emelkedős, meredek utca, ahol a lentről jövőnek volt elsőbbsége, de a helyi lakosság úgy csinálta mindig, hogy a lentről jövő engedte el a fentit, mert a lent sok hely volt visszatolatni. A fentről jövőnek teljesen vissza kellett tolatni, ugyanis nem fért el két autó egymás mellett, így kialakult egy szokásjog. Azonban ezt is csak akkor tettük meg, ha láttuk, hogy helyi autó van len, vagy ha jelezte a lenti, hogy mehetünk, mert a KRESZ a szokás felett áll. Teljesen jól ment minden, sosem volt konfliktus belőle.

jan. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!