Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Barátom karambolozott, nem...

Barátom karambolozott, nem adott meg egy elsőbbséget. Azt mondja az A oszloptól nem látta a másik autót. Ez reális lehet vagy csak mentegeti magát?

Figyelt kérdés
Egy Citroen személyautóról van szó.

jan. 24. 18:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%
Reális lehet, de a bíróságon senkit nem fog meghatni. Ha megmozdulsz az ülésben, kilehet küszöbölni az A oszlop holtterét.
jan. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
82%
Reális. Egy autónak rengeteg holttere van.
jan. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
19%
Duma. Meg kell róla győződni, hogy sehonnan senki. Ha pedig nem látni az ablakkerettől, minek vett olyan kocsit?
jan. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem duma, valóban durván takarhat a holt tér, persze et nem mentesíti, előre kell hajolni.

Tapasztaltam olyat, hogy a kocsi mozgása és egy robogó érkezése egy kanyargó bal oldali magasabb rendű kereszteződésből olyan szerencsétlenül történt, hogy a 2 jármű mozgása pont "kiütötte" egymást, tehát végig a holt térben volt. Persze ahogy mondom, kicsit előre kell hajolni ilyen helyen, kinézni, hogy tuti nincs ott senki. Akkor majdnem benéztem, párom szólt rám. Azóta mindig nézelődök, hajlongok.

jan. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 nemaRendőrség ***** válasza:
86%

Teljesen valós érv, én az Audik A oszlopát nem szeretem, azok nagyon takarnak az én testmagasságom, arányom és üléspozícióm miatt.


Viszont a baleset felelősége alól nem mentesít

jan. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom ki hogy van vele, de nem vagyunk fixen az ülésbe ragasztva.


A felsőtestünk és fejünk mozgatható. Én sem látok az A oszloptól, ezért veszem a fáradtságot és kicsit előre-hátra hajolok.

jan. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
78%

Ez olyan mint mikor a köcsög félig kigurul eléd, mert lusta előre hajolni, hogy szétnézzen.

Aztán satufék, duda, az meg néz hogy milyen bajom, ő megállt szétnézni, csak a kocsi fele kint van.

Tessék megmozdulni az ülésben!

jan. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
73%
Citroennél pont óriási holttér van az A oszlopnál, szóval simán lehet, de ez nem fogja felmenteni a felelősség alól.
jan. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
78%

Mozgunk az ulesben es forgatjuk a fejunket!


Nem vagyunk szobrok, meg mumiak!

jan. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
8%
Csak duma. Komolyan mondom, legalább egy A1 jogsit megcsináltatnék mindenkivel. Akkor megtanulná forgatni a fejét, nem csak a telefonját vagy a gps-t bámulni.
jan. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!