Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha kiegészítő lámpa hirtelen...

Ha kiegészítő lámpa hirtelen vált, amíg alatta vagyunk, akkor mennyire büntethető a helyzet?

Figyelt kérdés

Ma reggel így jártam. Van egy kereszteződés, ahol egy kiegészítő lámpa van, egyenesre mutat. Rengetegszer megyek át alatta, és már ismerem, hogy mikor, mennyi időre vált. Mindig zöld marad, amíg rendesen ki nem zöldül a lámpa, tehát, szabadon lehet haladni alatta. Ma viszont, amikor mentem át, kb. 4 másodperc alatt kikapcsolt, nem tudni, hogy miért. Éppen csak oldalra nézve láttam, hogy kialszik, viszont én már a zebrán haladtam, és a mögöttem lévő autó is átment a piroson. Nem tudom ,hogy mi történt itt, ugyanis tényleg nem szokott kialudni, hanem végig világít a telizöldig.

Van ott egy villamossín, de nem láttam villamost a közelben, lehet még a kanyar előtt járt, de az meg elég messzire van, és lassan is közlekedik ezen a szakaszon, a másik irányban pedig belátható, mert az egész egy egyenes, és ott sem volt semmi.

Felmerül a kérdés bennem, hogyha rendőr lett volna mögöttem, akkor kaphattam-e volna büntetést, vagy elnézi? Nekem kicsit csapda szaga van, de ha ennyire veszélyes, akkor ezek után nem tudom, hogy van-e értelme hinni a kieg. lámpáknak. Ha ezért megbüntethetnek, akkor inkább el sem indulok, a dudálás meg nem érdekel. A KRESZ kimondja, hogy csak akkor hajts be zöldnél, ha azt a pirosig el is tudod hagyni, de ha nem tudom előre, hogy csak pár másodpercem van, akkor mégis, hogy tegyek ennek eleget. Egyébként átjutottam a mögöttem haladóval, probléma nélkül.

Ti hogy tudjátok, jártatok már így? Volt valami következménye? Szerintem nem ártana, ha a kiegek villognának, mielőtt váltanak.



febr. 5. 09:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
62%
Normális országokban villog a zöld az autósoknak is, mielőtt pirosra vált.
febr. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak ezért büntetni, nyilván nem elvárható, hogy jövőbe láss.


Vasúti átjárónál is ugyanez a helyzet egyébként. Az is egyből pirosra vált.

febr. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

#2

Pont tegnap olvastam egy cikket, hogy valakit megvágtak ezért a rendőrök. Szóval sajnos, de. :(

[link]

febr. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezért késleltetik meg a gyalogosok lámpáját például az autós pirosa után. Amíg körültekintően közlekedtél, addig max. akkor tudnak ezért megvágni, ha pont mögötted volt a rendőr, és éppen rossz napja van.

Csak nem a Közvágóhídról beszélünk?

febr. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

#1 Én is így gondolom logikusan. Bár még nem hallottam olyat, hogyezért büntetnek, de vizsgán buktattak már miatta ismerősömet.


#2-3 Remélhetőleg, ha tényleg az utolsó pillanatban vált, akkor nem szólnak, különben eléggé szemét csapdáról van szó. Ha kell a bevétel akkor bármikor összejátszhatnak a közútkezelővel, hogy állítsa át, így a területen megszokott sofőrök sorra fogják kapni a csekket. Kellemes lenne megtudni, hogy ennyire bízhatunk az adónkból eltartott, - elméletileg - a mi védelmünket szolgáló rendőrökben.


#4 Nem, Miskolc, Malomszög/Tizeshonvéd utcai kereszteződés. Ott is ilyen horror lámpa van?

febr. 5. 11:08
 6/28 anonim ***** válasza:
#5 Igen, és mivel délre haladnak az emberek, a napsütés miatt nem is látják az egyenes kiegészítőt, ezért besatuznak a "pirosra".
febr. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
#6 nem is értem, hogy miért nem szúrja valaki szemét, hogy így jelzés nélkül kikapcsolhat. Van itt egy másik lámpa, ami az autósiskolákban már legenda. Kb. három másodpercig enged jobbra kanyarodni. Rengeted diák bukását okozta már ez. És az a durva, hogy csak a hirtelen elindulás a megoldás, mert ha úgy akarod kiokoskodni, hogy inkább el sem indulsz, akkor a vizsgabiztos azért szól, mert zöldnél nem haladsz. Sokan egyébkét tényleg meg sem mozdulnak már rá.
febr. 5. 13:12
 8/28 anonim ***** válasza:
30%

Itt azért van pár dolog, amit jobb helyeken megtanítanak. Pl. az öreg zöld fogalma. A kanyarodás megkezdése előtti utolsó pillanatban is rá kell pillantani a lámpára, és esetleg nyomni egy féket, ha éppen vált. (Ezt a mögötted levő nagyon szeretni fogja, én országúti sárgánál is álltam már meg úgy, hogy az autóban ülők egy picit erősebb fékezést érzékeltek, viszont a mögöttünk jövő autó keresztbe állt az úton, ki is szállt a vezetője verekedni, mert ő meg úgy gondolta, én még átcsúszok a sárgán, ő meg majd átcsúszik a piroson. Utólag amúgy ott tényleg nem kellett volna megállnom, de nagyon is az ő hibája lett volna, ha belém jön, és ő akkor sem fért volna át, ha én még átmegyek.

Másik az, hogy jó messzire előre kell nézni. Ezt kéne megtanítani suliban a leendő frissjogsisoknak, hogy ne az orra elé bámuljon, hanem azt nézze, mi fog jó eséllyel történni akár két perc múlva.

Harmadik meg az, hogy az ilyeneknél, ahol direkt buktatnak az oktató igazán szólhatna, hogy mire figyeljen az ember. Mert elég egy, a lámpákat kb. kiismerő biciklis, aki még a zöld jelzés előtt elindul, te meg áthajtasz a már éppen nem zöldön, és kész is a baleset. Nem is csak a sikeres vizsgához, hanem a mindennapi közlekedéshez hasznos tanács lenne elmondani, hogy az ilyen lámpákat akkor sem 50-nel közelítjük meg, és nem akarunk mindenképpen átérni rajta, ha zöldnek látjuk.

febr. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

#8 Teljes mértékben egyet értek veled, azonban itt nem ennyi volt a helyzet.


A kereszteződésben a lámpa úgy működik, hogy megállunk a pirosnál, majd zöldre vált, és zöld is marad, amíg a teljes zöld ki nem gyullad. Most ebben az esetben ez nem így volt. Kigyulladt a kieg. és ahogy már alatta jártam, jobbra néztem, láttam, hogy a kieg. már nem világít. Azért lepődtem meg, mert eddig nem így volt. Hiába néztem előre, ott csak majdnem üres zöld utat láttam. Még azt sem mondhatom, hogy az utolsó pillanatban mentem át rajta, mert a friss zöldnél indultam el.


A harmadik témához. Az oktató szól mindenkinek, hogy vigyázzanak nagyon, de még így is elkap pár embert a lámpa. Rosszul van beállítva.

febr. 5. 14:02
 10/28 anonim ***** válasza:

Rájöttem közben a helyes válaszra:

a zöld azt jelzi, hogy behajthatsz a kereszteződésbe! Az már más kérdés, hogy ha már behajtottál, kutya kötelességed minél hamarabb el is hagyni - meg ha várhatóan nem tudod elég rövid idő alatt elhagyni, be sem hajtani. Ha még láttad elinduláskor, hogy már kialudt a lámpa, akkor nem kellett volna behajtani. Ha már nyilvánvalóan nem láttad, mert a kereszteződés közepén jártál, amikor kialudt, akkor nagy bajt nem csináltál.

febr. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!