Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Autós vs. elektromos rolleres...

Autós vs. elektromos rolleres ütközés, ki a hibás?

Figyelt kérdés

[link]


Körforgalomból körölnézés nélkül kijövő autós vs. zebrára körülnézés nélkül ráhajtó elektromos rollerrel közlekedő nő. Szerencsére itt nem történt nagyobb baj, így nem tudom lett-e ügy a dologból.


De jogi szempontból itt ki a felelős?


1. a gyalogos átkelőt kellő körültekintéssel kell megközlíteni.

2. az autós gyalogosra számít, nem rolleresre. Elemtromos rollerrel közlekedő NEM gyalogos és így a GYALOG átkelőn sincs elsőbbsége.


Mi a véleményetek?



febr. 8. 11:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
88%
Itt inkább a rolleres a hibás azért, mert neki ott nincs elsőbbsége. De nyilván egy eljárás keretében azt is vizsgálnák / vizsgálják, hogy az autós elkövetett-e mindent az ütközés elkerülésére. Az viszont pozitív a történetben, hogy ennyien kiszálltak segíteni.
febr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
Az autó annyiban hibáztatnam, hogy figyelmetlen volt, nem körültekintően kanyarodott. (Szerintem betakarta az A-oszlop) Azt nem mondanám, hogy az elsőbbség meg nem adása miatt, mert az egy kijelölt "GYALOG átkelőhely". Gyalog. nem Roller és nem bicikli átkelőhely, tehát innentől kezdve miért kéne arra számítania, hogy elsuhan ott valaki. A rolleres meg nem szállt le. Én osztott felelősségre szabnám ki mindkettőre a büntetést.
febr. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Azt viszont tényleg nagyon jó látni, hogy rögtön ugrik mindenki segíteni, peldát vehetnének sokan erről.
febr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
80%
Itt a rolleres, gyalogátkelőn csak gyalogosan van elsőbbség. Ugyanúgy mintha kerékpárost csapott volna el.
febr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Talán 12 éves lehettem, mikor átbicikliztem egy zebrán, pont a helyi rendőrkapitányság előtt. Egy kiforduló rendőr rám szólt. Némi beszélgetés után a történet oda lyukadt ki, hogy a zebrán nem azért kell leszállni, mert biciklivel nem lehet átmenni, hanem mert csak gyalog lehet. Ami nem gyalog, az nem szabályos.


Ezt azért írom, mert a YT kommentek között van aki azt írja, hogy a roller KRESZ szerint nem számít járműnek. De ez tök mindegy. A KRESZ-ben nem az van írva, hogy járműről le kell szállni, hanem az, hogy csak gyalogosan szabad áthaladni. A roller akár jármű, akár nem az, akkor is le kell szállni.


Innentől nincs kérdés. Az autósnak nem felelőssége meggyőződni arról, hogy 2 háztömbbel arrébb van-e rolleres, aki ilyen rövid idő alatt odaér-e majd a zebrához és leszállás, körültekintés nélkül kivágódik az úttestre. Ez egyszerűen nem elvárható és nem is kivitelezhető.

febr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
53%

ma 12:12


ez teljesen igaz, bár itt a videón látható, hogy a rolleres nem igazán megy gyorsan, észlelhető lett volna. csak mondom, szerintem kitakarta az A-oszlop pont. ettől függetlenül szabálytalan ahogy áthalad.

febr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
37%
Hát ezt akkor is elcsapta volna, ha tolja a rollert. Tök lassan ment.
febr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
#6 #7 Egy gyalogosnál lényegesen gyorsabb volt. Rollerhez képest lassú, gyalogoshoz képest gyors. És az utóbbi számít, mivel zebra. Az senkit nem érdekel, hogy mennyi a roller végsebessége és hogy ahhoz képest ez lassú.
febr. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Na jó, de ez már csak szőrszálhasogatás, mi számít a gyalogoshoz gyorsnak. Annyi erővel, ha én tempósabban haladok át a zebrán, mondjuk nem futok, de gyorsgyalogolok, akkor már az is szabálytalan? vagy aki át kocog. lehet lassabban kocog, mint aki gyalogol. Hogy mi a gyalogláshoz a gyors, az nincs definiálva. Na meg ha lassan megy? vénasszonyok a banyatankkal :D szoval arra probálok utalni, hogy a sebasség szubhektív. kinek mi a gyors/lassú. itt szerintem a rolleres lassabb volt, mint ahogy szoktak menni. ettől függetlenül szabálytalan.
febr. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
*szubjektív
febr. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!