Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért nem tiltják be a WAZE,...

Miért nem tiltják be a WAZE, és hasonló appokat?

Figyelt kérdés

Gyakran tapasztalom, hogy egysávos úton a s3ggemben hajtanak az emberek, pár centikre. Nem tudom, hogy mit gondolnak. Azt akarják, hogy lemenjek az útról? Hozzáteszem, hogy mindig a maximális megengedett sebességgel haladok, nem vagyok mazsola.

A lényeg, hogy, ha tarffipax, vagy véda alatt megyek el, akkor a tolakodók mindig lelassítanak, majd amint elhagytuk a mérést, visszatolnak a s3ggembe.

Gondolom, ezeknek mind ott a Waze, és társai a szélvédőn, hogy a meximális veszélyeztetést követhessék el.

Kérdem én, nem lenne előnyösebb, ha ezeket betiltanák az országban?

Lehetne büntetés kiszabni azoknak, akiknek ott világít az arcába az app, vagy esetleg be is tiltatni, úgy, hogy le se lehessen tölteni, mint ahogy annak idején a TikTokot tiltották be az USÁ-ban.

Én megértem, hogy hasznos dolog, előre látni, hogy mikor, és hol van építkezés és dugó, de azt veszem észre, hogy az emberek inkább a csekkek elkerülésére használják ezeket.



ápr. 8. 10:40
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
94%
Bár én nem használok semmi ilyesmit, de inkább a hülyéket kellene kitiltani az utakról, mert azokból sok van.
ápr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 A kérdező kommentje:
Ez tényleg jó ötlet, de nem lehet elsőre megmondani, hogy ki a hülye. Viszont ezeknek az appoknak az eltörlése lerántaná a leplet a hülyékről.
ápr. 8. 10:50
 3/65 anonim ***** válasza:
92%
Egyes országokban le van tiltva a sebességmérő kijelzése funkció. (Pl. Németország)
ápr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
40%

"A lényeg, hogy, ha tarffipax, vagy véda alatt megyek el, akkor a tolakodók mindig lelassítanak,"


Nem az a bajod, hogy ilyenkor majdnem te szaladsz beléjük?


Egyébként szerinted akkor nem tolták neki, és tartották a követési távot amikor még nem volt bunkofon meg app?

ápr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
84%
Erre inkább az átlagsebességmérés lenne a megoldás.
ápr. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 A kérdező kommentje:

#3 Akkor mégis csak van értelme. Itt is lehetne ilyen, de minek is követni egy fejlettebb országot..


#4 Itt is a gyorshajtó. :D


#5 Ez most hogy jön ide? Nem ideillő komment.


#6 Most olvasd el még egyszer. Ott van feketén-fehéren, hogy mögöttem jönnek, nem előttem, illetve, hogy betartom a sebességhatárt. Nem is értem, ezt, hogyan sikerült leszűrni belőle.

Akkor is voltak, de így kisebb a lebukás veszélye, mert előre besúgják neki, hogy hol kell lassítani. Ha nincs súgó, akkor a pontok is gyűlni fognak az veszélyeztetőnek, aminek köszönhetően előbb, vagy utóbb repül a jogsi.

ápr. 8. 12:35
 7/65 anonim ***** válasza:
100%

"Most olvasd el még egyszer. Ott van feketén-fehéren, hogy mögöttem jönnek, nem előttem,"


A kettö nem zárja ki egymást. Német autópályán nem ritka eset, hogy a belsöben elöz 120-szal, és megyek utána a bunkó polcvágenessel a seggemben.



illetve, hogy betartom a sebességhatárt. Nem is értem, ezt, hogyan sikerült leszűrni belőle."

ápr. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
71%

Az megvan, hogy a Waze egy navigációs alkalmazás...?

A kiságy gyártókat ne pereljük be, mert a szomszéd kölke neveletlen...?

Atyaúristen...

ápr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
82%

A mai nap sem múlt el tíccsákbe kérdés nélkül.

A navigációs alkalmazás nem tud szabálytalankodni. Nagyon hasznos. Hogy jelezni tudnak az autósok egymásnak, hol van trafi? Ahhoz elég egy kéz is? Régen mit csináltak? Köröztek a kezükkel, hogy a szemből jövő tudja, trafizni fognak. Ez még ma is létezik.

ápr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
100%

"Nézz meg egy fejlett, haladó országot, mint Németország. Be is van tiltva a Waze kimutatás funkciója,"


Nincs általánosan betiltva. Vezetés közben nem használhatod aktívan, de senki sem tiltja meg, hogy indulás elött informálódj. Nem véletlenül vannak pl. a facebookon csoportok, mint a Blitzer-Hamburg, stb. Általában ott jelentik egymásnak a nutzerek viszonylag frissen, kivéve az iskolák és óvodák elött felállított trafikat.

Más apppokoon sem tilos elöre informálódni. Söt, a Radio SAW, illetve az NDR folyamatosan be is mondja, hol van épp háromlábú.

Az velszeg a fejlesztö saját döntése, ha németországra szándékosan nem terjeszti ki a szolgáltatást.



"és mégis mérföldekkel előrébb vannak, mint mi."

Hát ha az A7-en megyek hannovertöl délre, úgy zakatol, mint '99 elött az M7-es.

Felénk az utóbbi 2 évben túrnak minden felé, mert eddig csak rézen ment a zinternet, most lesz üvegszál. Eddig max 18 Mbitet tudott nálam a telekom.

Merkelnek még választási program is volt, hogy fel kéne zárkózni, mert a kelet már lehagyta etéren a németeket. Ennyire elöl járnak.

ápr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!