Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kimegy ennyi idö alatt?

Kimegy ennyi idö alatt?

Figyelt kérdés

Pl ha koradélutántól estig (kb 8-9ig) megiszok 1 uveg bort (kb 11.5 -14%os, változó) és 2 pohár 3.5 decis sört (4.5%os) az kimegy kb reggel 7:30 és 8 közöttre?


Illetve ha egy üveg bort iszok meg de pl este 8 és 10 között az kimegy addig?

64 kg vagyok


Előre is köszi:)


ápr. 17. 13:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Jó sokat iszol :D
ápr. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Átlagban a bor decije 8g alkohol. A söré 4g. Így 56 + 20 = 76g alkohol van a szervezetedben.

68 kilós egészséges ember szervezete 6,8g alkoholt dolgoz fel, tehát ha viszonylag egy idöben innád meg, akkor onnan 12 óra ez a mennyiség.


Viszont ezek csal ökölszámok. Nincs beleszámolva, hogy esetleg gyengélkedik a májad, vagy épp valami jóval erösebb Bockbiert iszol stb.


Szóval elvileg kimegy, gyakorlatilag hasznos lenne egy szonda indulás elött.

ápr. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Természetesen nem minden nap van ez! De elofordul 1-1 kimenős estén. És emiatt kérdezem :)
ápr. 17. 13:25
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi második válaszoló! Ugye nem egyszerre iszom ezt, van hogy 8 óráig kitart egy barátnős délutánon. De ha úgy biztosabb akkor a sört redukalom 1re vagy csak bort iszom, úgy talán biztosabb :)
ápr. 17. 13:31
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én csak tapasztalatból írok.

Szerintem nem.

Délelőtt szerintem ez még kimutatható lenne. Inkább délután, sőt késő délután mernék csak autót vezetni a helyedben.

ápr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Tapasztalatból ezt hogy érted? Fujtal már szondat ilyen mennyiség mellett és jelzett?
ápr. 17. 15:55
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem, sajnos nincs szondám, pedig milyen jó lenne pontosan tudni ezeket.

A saját tapasztalatot úgy értettem, hogy ennyi alkohol elfogyasztása után mennyi idővel éreztem teljesen tisztának magam ill. arra rászámoltam egy kis időt. Meg rémlik valami évtizedekkel korábbról egy KRESZ-tankönyvből. Bőven több, mint 12 órát írtak ekkora mennyiségre. Talán 16 órát vagy valami ilyesmit.

ápr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ertem koszi! Én úgy tudtam, hogy akkor érvényes ez ha pl egyszerre tolnam be ezt a mennyiséget este 8kor akkor nyilván reggel 8kor necces lenne. Csak én úgy tudtam a szervezet folyamatosan dolgozza fel az alkoholt tehát ha délután 2-este 8 között fogyasztom el, akkor ez rövidül az utolsó pohárból számítva. De hasznos a válaszod, pont ezért írtam ki a kérdést, hogy kicsit tisztábban lássam ezt a dolgot :)
ápr. 17. 16:07
 9/15 MGéza ***** válasza:
8-10k egy normális alkoholszonda. Szerezz be egyet és kiderül, van okod aggódni vagy sem. Egy mulatós éjszaka után jól jön, jobb ha magadnak csinálod mintha a jogsid ugrana.
ápr. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, szondat eddig nem akartam venni, valahogy olyan fura lenne, de igazad van ez biztosabb mintha egy rendorbe futok..igazából eddig elég eltero válaszokat kaptam hogy kimegy e vagy sem, tehát egy szonda lehet hasznos lenne
ápr. 17. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!