Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az szabályos ha az autó első...

Seila kérdése:

Az szabályos ha az autó első tengelyén 4évszakos gumik vannak és a hátsó tengelyen csak téli?

Figyelt kérdés
Téli időszakban értem és nem nyáron.
ápr. 20. 00:01
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
11 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Igen, Magyarországon télen és nyáron is szabályos.
ápr. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem szabad ebben eltérni
ápr. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%

#2 Ezt mire alapozod? Tudnál néhány linket bedobni?


Én úgy tudom, hogy a gumi típusának egy tengelyen meg kell egyeznie, azonban a tengelyek között lehet eltérés.


[link]

ápr. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
3%
Csak itthon nem tilt ilyeneket szabály és írja elő milyen gumi kell pontosan. Az viszont eléggé egyértelmű, hogy veszélyes. Szerinted mi történik, ha az első tengely megcsúszik, a hátsó nem? Talált, pörgölődsz az árokig. Persze ennek főleg télen van esélye, nyáron nem fog ilyen megtörténni, max. ha 50 fokos az aszfalt és téli nagyon régi gumik vannak fent, azzal azért lehetnek bajok.
ápr. 20. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
33%
Pont ilyenből volt megpördüléses haláleset néhány évvel ezelőtt.
ápr. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom hogy egy tengelyen egyeznie kell a gumi típusának és másik tengelyen lehet más mintázatú ill. típus, na de a kérdés becsapós, mert "4évszakos" gumiról van szó, ami félig téli, félig nyári.

Akkor úgy is kérdezhetném, hogy szabályos ha az autó első tengelyén 4évszakos gumik vannak és a hátsó tengelyen csak NYÁRI?

ápr. 20. 01:53
 7/21 anonim ***** válasza:
81%
#6 Egy tengelyen kell megegyeznie szabály szerint, mint írtuk eddig is. Attól még veszélyes, hogy Magyarországon nem tiltják.
ápr. 20. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

7

De most nem a mintázatról + típusról van szó, hanem hogy 4évszakos.

ápr. 20. 02:08
 9/21 anonim ***** válasza:
16%
Nem értem mit kell lovagolni ennyire ezen a témán. Akinek cseppnyi esze van és tanult fizikát, az megérti, hogy merő életveszély különböző típusú gumikkal közlekedni a tapadáskülönbség miatt. Magyarázhatjuk, hogy a jogszabály megengedni meg mittudoménmi, de attól még a fizika nem változik meg.
ápr. 20. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

9


Engem most a jogszabály érdekel!

ápr. 20. 02:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!