Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek ezzel a módszerrel...

Szerintetek ezzel a módszerrel jelentősen visszaszorítható lehetne a közúti száguldozás, versenyzés?

Figyelt kérdés

Ha törvénybe iktatnák, hogy: Aki lakott területen a megengedett sebesség duplájával, vagy gyorsabban, lakott területen kívül pedig a megengedett sebesség másfélszeresével, vagy gyorsabban halad, attól végleg vegyék el a jogosítványt, és az autó értékétől függően kőkeményen pénzbüntetést is kelljen fizetnie. (Lehet hogy lakott területen belül 1.8-szorosa, kívül 1.4-szerese a megengedett sebességnek hatásosabb lenne, ez részlet kérdése.) Továbbá ha az illetőt utána megfogják, hogy jogosítvány nélkül vezet, letöltendő börtönbüntetést kapjon. Elsőre mondjuk 0,5-1 évet, ha megint megfogják, akkor másodszorra már többet.

Ha pedig a száguldozása, versenyzése halálos balesetet eredményez, nincs mérlegelés, az illető tényleges életfogytig tartó büntetést kapjon.



máj. 15. 14:51
A kérdező szavazást indított:
Igen, szerintem működne.
Nem, szerintem nem működne.
16 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy, mert nincsenek a szabályok betartatva. Habár a jelenlegi büntetési tételeket én személy szerint nagyon kevésnek tartom, még ezek is jelentősen javítanának a helyzeten, ha alkalmaznák is őket. De nem így van, nulla az ellenőrzés. Ennek tekintetében maximálisan kurvára tok mindegy, hogy mi a büntetési tétel. Mondhatjuk úgy is, hogy tök mindegy hogy a racsés lakatos gazsi 30 ezres büntetést, vagy pedig 60 év börtönt úszik meg, mert a végeredmény ígyis-úgyis semmi.
máj. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 BeefEater ***** válasza:
100%

Ezzel gyakorlatilag nyitott kapukat döngetsz. És nem ér sokat.

Szerintem több értelme lenne, ha a Véda kapuk végre mérnének átlagsebességet és elkezdenének sok fix traffipaxot telepíteni.

máj. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
Nem lenne rossz a jelenlegi szabályozás sem, ha az objektív felelösség mevű rendszerben ne lenne kiskapu. Mert hiába fozóznak le valakit, ha közben nem állítják meg, és nem kap pontot. Napokban láttam egy fekete merci terepjárót,aki full leszarta a trafiboxot. Az ilyennek nem tétel pénzbüntetés. Viszont ha mellette ott lenne a veszély,hogy kipontozódhat,és ugrik a jogsi,és mondjuk bizonyos ideig vissza se kaphatja, akkor talán visszafogná magát. Szóval itt kéne valamilyen egyértelmű azonosítást kitalálni, hogy tényleg az kapja a büntetőpontot,aki vezetett. Vagy egyszerűen kell egy kivételt tenni a törvénybe, hogy ilyenkor köteles vagy elárulni ki vezette az autód.
máj. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
13%
Minek ez a finomkodás? Szerintem úgy kéne, hogy aki 1 km/h-val túllépi a megengedett sebességet annak jogsi és autó elkobzás, aki 2-vel annak életfigtiglan, aki 3-mal, azt a helyszínen agyonlőni.
máj. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
13%
A mai napra rendelt önkéntes rendőr elővezette a világmegváltó ötletét. 😁
máj. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 Alex Fly ***** válasza:
100%

A visszatartó erő nem a büntetés mértéke, hanem az elkerülhetetlensége.

Márpedig amíg a gyorshajtásoknak csak egy elhanyagolhatóan kis részét szankcionálják, addig nem igazán változik semmi. Bőven elég lenne egy kis, mondjuk 10000 Ft-os bírság is, ha azt a delikvens minden egyes alkalommal megkapná, amikor rászolgált -akár naponta többször is.

máj. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 bazaltkaroly ***** válasza:
53%
Egyrészt, ahogy a többiek is írják, az lenne a hatásos, ha hatékonyabban betartatnák a szabályokat. Másrészt az autó elkobzása elrettentő szankció lenne mindenkinek, de ebbe nem megyek bele, mert idén már háromszor kifejtettem.
máj. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
0%
#7 Ne is menj bele, mert az elkobzás még mindig egy idiótaság. Az autó birtoklása nincsen jogosítványhoz kötve, egy csecsemő nevére is lehet autót íratni, ennek megfelelően ha valaki alkalmatlan vezetésre, akkor is joga van hozzá, hisz autót nem csak közúton lehet használni, ahhoz pedig nincsen joga senkinek, hogy magánterületen való használattól, vagy bármi egyéb okból vásárolt autó tulajdonlásától megfosszanak valakit, hisz ezeknek SEMMI köze nincsen az illető közúti viselkedéséhez.
máj. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 bazaltkaroly ***** válasza:
100%
#8 Én úgy gondolom, hogy ez addig érvényes, amíg az illető nem használja jogtalanul ,vagy szabályellenesen az autót. Ha egyszer már lebukott, hogy veszélyesen vezet, akkor máskor is meg fogja tenni, így viszont ki lehet venni a fegyvert a kezéből. Ez egy életveszélyes játék, ezért szigorúan is kell kezelni. A gazdag réteget nem ijeszti el a pénzbírság, viszont az új autó vásárlással járó macera igen, mert így z idejüket veszítik el, amit megvenni nem tudnak. a legjobb példa, amit fel tudok hozni, az az USÁ-ban a fegyvertartás. Az emberek vehetnek fegyvert, viszont ha azzal bűntényt követnek el, akkor elkobozzák tőle.
máj. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
43%

#9 "máskor is meg fogja tenni"


Értem. Akkor ha valakit egy álló trafi 1km/h túllépéssel lelőnek, akkor repül az autó, mert legközelebb is gyorshajtani fog, sőt, aki 1km/h-val túllépi, az többel is túlfogja.


Illetve megkérdeznék még valamit... szerinted, őszintén, aki szarik a szabályokba, azt mennyire tartja vissza az autó elkobzása? Akkor majd elkéri a fater autóját, vagy a haverét, vagy egyszerűen vesz egy másikat. Sőt, tovább megyek, mi van akkor ha eleve nem is saját autóval követte el a szabálytalanságot?


Semmi értelme. Ideje lenni elfelejteni ezt a hülyeséget.

máj. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!