Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért kell a másik seggébe...

Miért kell a másik seggébe menni autópályán?

Figyelt kérdés

Az, hogy a követési távolságot az autósok nagy része képtelen értelmezni, szinte közhely. Naponta történik ráfutásos baleset hazánkban, sokszor tömeges karambol, de ebből sem képesek tanulni.


Amit viszont magyarázzon el valaki: adott a szituáció, autópálya külső sáv 100-zal halad, a belső kb. 130-cal. Az autók egymást érik. Megyek a külsőbe kb. 40-50 m távolságot tartva az előttem haladótól. A mögöttem levő autós próbál átsorolni a belső sávba, de mivel egymás mögött kb. 10 méterekre vannak az autók, ez nem is olyan egyszerű feladat.


Eközben beáll kb. 2 m-re mögém. MIÉRT??? Ha tudna, 30 méterről mögöttem is ugyanúgy válthatna a belsőbe, és hirtelen fékezés esetén még nem is rongyolna belém.



máj. 22. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
szokásos autópálya hiszti
máj. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 grafno ***** válasza:
32%
Mert menni kell. Most kaptam bírságot mert csak 0.52sec távolságot tartottam az előttem levotol. 140-el megyünk. 80as tábla kamionnak 2200-0600 között és a német is lassít 80ig a belső én amikor 130c a megengedett. Szerencsére csak 35eu volt
máj. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Aki 50 m-tart az előtte levőtől, semmivel sem megy lassabban annál, mint aki 5 m-re van. Menni kell, persze, de oda is kell érni, lehetőleg egyben.
máj. 22. 22:23
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyenek. De a jó hogy tudsz lassítani és gyorsítani is.
máj. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Seggtúró balfaxok. Rá kell nyomni kissé a féket meg az ablakmosót hátsó ködlámpát aztán lemaradnak.
máj. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Mert ha tartod a követési távolságot akkor mindig jön valami indexelős nyomorék aki bejon eléd ahelyett hogy lassítana...


#5 ne ilykor találd meg a kodlampa kapcsolatát hanem szakadó esőben mint ami mostanában van aztán meg jót is teszel vele.

máj. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
És akkor bejön eléd, akkor mivan? Szépen felveszed a követési távot és nem lettél lasabb.
máj. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6:

Akkor lassítasz, és újra meglesz a követési távolság. Amúg meg miért ne engednéd be azt, aki kisorolna a belső sávból a külsőbe?

máj. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!