Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lakott területen belül főúton...

Lakott területen belül főúton a motorkerékpáros az autó mellett elmehet ha az autó megállt?

Figyelt kérdés

Van amikor pl. a túlsó oldalon vagy a közelebbi oldalon elnézek oldalra is mert hiába áll meg az ajtó jön egy szorongás hogy mivan ha egy motoros elmegy oldalról. Meg hogy 50 km/h alatt milyen gyorsan tud megállni a motoros(mármint ezen gondolkozok).


Most például ruminálok vagy szorongok egy kicsit mert mentem át a zebrán és balra rendesen körülnéztem és az autó mellettem 3másodperce megállt DE miután átmentem a zebrán az jutott eszembe hogy miközbe sétáltam közbe a gondolataimba is voltam és nem voltam annyira jelenben úgymond. És jött a szorongás hogy mivan ha jött volna egy motoros. Utána visszanéztem amúgy és nem volt egyáltalán motoros. Meg nyilván a motorosnak is van reakcióideje és arrébb tud kormányozni meg ha belém megy akkor sem halok meg sőt megsem sérülnék szerintem. Na mindegy csak szorongok és ezért akartam leírni



máj. 22. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez mentális zavar, nem közlekedési kérdés. A ruminálok szó mit jelent?
máj. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
rágódás. Ez a "mi van ha..." gondolkozás amivel szorongás társul
máj. 22. 21:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne szorongj, hanem nézz körül mielőtt lelépsz a járdáról.

Hiába van a zebrán elsőbbséged, ha súlyosan megsérülsz.

máj. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 bazaltkaroly ***** válasza:
100%

Nehezen értelmezem kicsit. Tehát az a kérdés, hogy zebrán mész át, és megálltak az autók, de félsz, hogy mellette balról egy motoros jön?


Először is, ha áll a sor, akkor elmehet balról a motoros, ha, - és fontos hogy HA - elfér biztonságosan. Továbbá, az elsőbbségadás továbbra is érvényes rá.


Ha reálisan nézzük a dolgot, akkor ha a motoros látja, hogy a zebra tábla előtt, már áll legalább egy autó, akkor észre fogja venni, hogy valószínű gyalogosra várnak, így megáll. Illetve nem sokat nyerne egy előrearaszolással, ha csak a gyalogos áthaladásának ideje alatt kell várni.

Azonban, ha még reálisabban nézzük a dolgot, akkor mindig van egy idióta, akit nem fog zavarni, hogy az autók várnak, és simán végigmegy a sor mellet, rá a zebrára. Ez ellen csak annyit tehetsz, hogy mikor mész át, akkor mind nézz balra, és fülelj, mert egy motor hangos, meg fogod hallani. De ezen ne idegeskedj ennyit, mert nem túl valószínű, hogy így lesz.

máj. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az autók sem állnak meg mindig a második sávban, azoktól jobban félj.

A motoros megáll, mert ha elütne egy gyalogost abba ő is megsérülne.

máj. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Meg hogy 50 km/h alatt milyen gyorsan tud megállni a motoros"


Vegyél egy motort, ne félj tőle.

Az autósok kalitkába zárt, dugó okozók.

Motoroz szabadon ...

máj. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 MGéza ***** válasza:
100%
Ha a motoros nem egy gyökér akkor tudja hogy bár álló sort előzhet, de zebránál megállókat még neki is tilos előzni. Úgyhogy ne rágódj ezen.
máj. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!