Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Balról érkező kerékpárosra,...

Balról érkező kerékpárosra, egyirányú utcában forgalommal szemben jobbkéz szabály vonatkozik?

Figyelt kérdés
Rendre belefutok egy szituációba a 6. kerületben, hogy egy egyirányú utcából balra kanyarodnék amely utca szintén egyirányú. A balról érkező kerékpárosok (akik szabályosan haladnak forgalommal szemben mert van kerékpársávjuk) mégis úgy mennek át előttem mintha nem lenne holnap. Ilyenkor rájuk nem vonatkozik a jobbkéz szabály? Hiszen az út nem kétirányú és én nekik jobbról érkezem egy szintén egyirányú utcából.

máj. 23. 09:33
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Ha kereszteződés egyenrangú, akkor természetesen de. De a kerékpárosok a piroson is lassítás nélkül mennek át, szóval mit várunk, hogy nulla az életösztönük.
máj. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
Ez a kérdés megint csak arra jó, hogy egymásnak ugorjunk. Kerékpáros szidja az autóst (és jogosan), autós a kerékpárost (és jogosan), és akkor még jön a gyalogos is.
máj. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ott neked van elsőbbséged.
máj. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 hypno ***** válasza:
100%

Aki úgy megy át bringával egy kereszteződésen mintha nem lenne holnap, annak előbb vagy utóbb nem is lesz.


És igen, neked van elsőbbséged ha jobbról jössz.

máj. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Neked van elsőbbséged, de ezek a befüvezett pedálmajmok nem hogy a jobbkéz szabályt de a lámpák színét se ismerik, simán nekik áll feljebb mindig.
máj. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Én se szeretem amikor a puhatestűek össze-vissza ugrabugrálnak az úton és még ők vannak felháborodva, ha elcsapsz egyet.
máj. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem akartam én senkit se összeugrasztani. Futár vagyok, napi 50-100km-t megyek a belvárosban és nyílván vannak necces helyzetek de azt gondolom ez a város egyszerűen képtelen ennyi járművet kezelni, legyen szó itt mindenről a rollerestől a buszokig.

Csak szimplán bizonytalan lettem magamban mert annyiszor előfordult, hogy centiken múlt ott a kanyarodás. Nem akarok senkit se elütni, ahogy tudok vigyázok de basszus... alapszintű kreszvizsgát a bicikliseknek!! 😃

máj. 23. 15:14
 8/9 anonim ***** válasza:
92%
7: a jogsitól mindenki szabálykövető lesz? Nem azt látom az utakon.
máj. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

De, ha egyenrangú a kereszteződés, akkor elsőbbséged van.


De hangsúlyozom, az nem része az elsőbbségnek, hogy már 10-15 méterrel a kereszteződés után leszorítod a szembe jövő kerékpárost. Ezt azért írom, mert sokan csinálják, hogy ilyenkor lendületből kanyarodnak be, főleg taxisok, a kerékpáros meg még nem érte el a kereszteződést, szóval még nem beszélhetünk arról, hogy elsőbbséget kell adnia, de nem veszik észre a kerékpárost, és letolják az útról.

máj. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!