Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kismamákra mi az előírás a...

A kismamákra mi az előírás a biztonsági övvel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2008. jan. 9. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szigorúan be kell kapcsolni!!!Ha nyomja a pocid,akkor vehetsz babaáruházba övlehúzót,ez az alsó pántot levezeti a lábad közé.Olyan 10ezer forintos tétellel számolj.
2008. jan. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

szia ! csatlakozom az előttem szólóhoz! ha csak fél métert is mész kocsival kapcsold be! nekem pont most decemberben volt autóbalesetem, elég komoly, és bátran mondhatom , mindkettőnket (a babát is meg engem is) az öv mentett meg!!!! az ördög nem alszik, inkább vigyázz magatokra övvel :). (amúgy úgy tudom nincs külön a kismamákra előírás, a törvény egyértelműen minden autóvezetőre és utasra vonatkoztat.)

balesetmentes autózást! :)

üdv

babóóó

2008. jan. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
8%

Szia!


Én 25 hetes terhes vagyok ésa múlt héten állított meg a rendőr, persze nem voltam bekapcsolva mert nyomja a pocim az öv és nem is kell bekapcsolni. Kérdezném az elöttem válaszolokat ha ütközöl és visszarántja a hasad az öv mert ugye pocisan azon van rajta akkor ugyanolyan mintha jól hasba vágnának akkor az biztonságos??

2008. jan. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszoló bizony rosszul tudja! A KRESZ előírása szerint kismamáknak is be kell kapcsolni! Ugyanis egy ütközés esetén az a kisebb veszély, hogy esetleg megnyomja az öv a hasad. Az sokkal nagyobb veszély babára és mamára is, hogy esetleg kirepül az autóból, vagy nekicsapódik valaminek. HA a rendőr elnézte, akkor vagy nagyon laza volt, vagy ő is rosszul tudja (ők sem mindentudók). Érdemes utánanézni, tényleg be kell kapcsolni! (Ráadásul nemrég volt róla szó a tévében is, egy rendőrtiszt és egy mentős mondta el, amit az előbb leírtam.)
2008. jan. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Én kölcsönbe kaptam ezt az övterelőt, nagyon hasznos, és így teljesen biztonságossá válik az öv ;)
2008. márc. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én az övlehúzóról nem tudtam senkitől se balesetes tapasztalatot kapni (helyszinelőt is kérdeztem!), úgyhogy nem költöttem rá. Ha légzsákos az autó, Te is meghalsz öv nélkül, az már eleve akkorát üt. Nem tudom miért nem hangsúlyozzák jobban, hogy ezeket együtt kell használni. Lehet kapni ca 100 Ft-ért olyan kis műanyag kütyüt, ami megakadályozza, hogy az öv feszüljön, de ha baj van, nem akadályozza az öv azonnali behúzását. Nekem ezzel kényelmessé vált az öv, ami autóban éppen vagyok, rákattintom és kész. Talán a multik autós részein érdemes megnézni, lehet-e még kapni. Ha hoszabb útra megyünik, teszek a hasamhoz valamit az öv alá. Külön szabály nincs a kismamákra, ahogyan én tudom.
2008. ápr. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!