Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szilveszterkor kocsival kell...

Szilveszterkor kocsival kell menjek. Mikor indulhatok haza?

Figyelt kérdés
A történet az, hogy szilveszterkor mindenképpen kocsival kell menjek mert nem megoldható a buszozás meg cuccokat kell szállítani. Természetesen egész este italozgatnék és jól felöntenék. 1.-én (du. 2-3 óra fele) szeretnék hazamenni de félek, hogy, ha megfognak még lappang a véremben az alkohol. Mi tévő legyek? Nem szívesen hagynám ki a bulit.
2010. dec. 28. 20:12
 1/8 Mandula11 válasza:
95%

Az alábbi táblázatból megtudható, hogy az elfogyasztott egy pohár alkohol körülbelül mennyi idő alatt ürül ki a szervezetünkből.


* 1 dl pezsgő, vermut 2 óra

* 2 dl asztali bor 2 óra

* 1 dl desszert bor 2-3 óra

* 0,5 l sör 3 óra

* 5 cl likőr 2-3 óra

* 1 koktél 2-4 óra

* 5 cl konyak 2-3 óra

* 5 cl pálinka 2-4 óra

* 5 cl vodka 2-3 óra

* 5 cl whisky 2-3 óra

* 5 cl gin 2-3 óra

* 5 cl rum/kommersz/ 2-3 óra

* 5 cl erős rum 4-6 óra

A fent jelölt időkereten túl még 1-2 óra pihenés javasolt, hiszen szervezetünk nem egyforma és az sem, mindegy, hogy éhgyomorra ittunk-e. Étkezés után gyorsabb a felszívódás. Az alvás alatt gyorsabban ürül az alkohol is.

Az utolsó pohár ital elfogyasztását követően hat-nyolc óra múlva, amely függ többek között az elfogyasztott alkohol mennyiségétől, testsúlytól, elfogyasztott tápláléktól, stb.....

Szeretem a Google-t, mert mindent meg lehet találni.

2010. dec. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy kigyűjtötted nekem. Szoktam a Google -t használni általában nem vagyok rá lusta de pl. ez az amit nem tudtam volna, hogy kezdjek el és olyan válaszokra is számítok akik tapasztalatból írják nem táblázatból. De azért köszi még egyszer és nem sajnálom a zöld kezet sem.
2010. dec. 28. 20:31
 3/8 Mandula11 válasza:
Ezt orvos is mondta, hogy 6-8 óra alatt ürül ki az alkohol. Sok vizet kell inni, hogy gyorsabban tisztuljon a szervezetedből.
2010. dec. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A vizet előtte? utána? közbe?
2010. dec. 28. 22:58
 5/8 Mandula11 válasza:
utána, minnél többet. Meg egyél közbe folyamatosan.
2010. dec. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi.
2010. dec. 28. 23:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Az "Autóvezetők tankönyve" azt írja, hogy egy óra alatt az egészséges máj 10 testsúly kilogrammonként 1 gramm alkoholt bont le. Azaz egy 70 kilós ember szervezete 7 gramm alkoholt bont le óránként. Persze ez is csak becslés, és ezért itt sem árt hozzáadni 1-2 órát, ahoz, amit számolsz.


Az alkohol sűrűsége kb. 780 kg/m^3, azaz

0,5 l sör kb. 20 gramm,

0,7 l bor kb. 60 gramm,

0,1 l rendes pálinka kb. 40 gramm

alkoholt tartalmaz.


Ha tele gyomorra iszod, akkor lassabban szívódik fel és lassabban is örül ki, ráadásul másnaposan sem szabad vezetni.

2011. jan. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem volt semmi probléma.
2011. jan. 3. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!