Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ártok én azzal bárkinek is ha...

Ártok én azzal bárkinek is ha nekem nincs bekötve a biztonsági övem? Őszintén; korlátozok bárkit bármiben? NEM

Figyelt kérdés

Akkor had legyen nekem saját jogom eldönteni, hogy mit vagyok hajlandó megtenni a saját biztonságom érdekében...

Nincs igazam?


2010. dec. 29. 12:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Félig meddig igazad van, de ha esetleg baleset ér akkor nem te fogod saját magad darabjait összeszedni 10méteres körzetbe, rosszabb esetben 5 emberéből összeválogatva, ezzel megnehezítve az azonosítást, stb...
2010. dec. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen lehet h ártasz

Mert ha be van kötve egy éles helyzetben az öv megakadályozhatja h rögtön kiszállj a szélvédőn.

Márpedig ha rögzítve vagy, (kvázi biztonságban),és nem arra kell ügyelned h egy helyben maradj, nagyobb esélyed van rá hogy kellő helyzetben még mondjuk megállítsd az autót, vagy nagyobb bajt elkerülve jófele irányítsd!

Ezzel pedig igenis hozzájárulhatsz egy nagyobb baleset elkerüléséhez.

2010. dec. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ártasz, mert az én adómból fizetik az összerakásodat.
2010. dec. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ütközésnél, amennyiben kilépési (szélvédő)és érkezési pontról beszélünk igen.

A porhüvelyed plusz kárt okozhat a másik autóban, vagy egy harmadikban, amennyiben arrafelé repülsz magatehetetlenül.

Továbbá, ha az útra repülsz áthajthatnak rajtad ami futóműelemek sérülését idézheti elő, ezzel több embert keversz bele egy balesetbe.


Persze, az embernek szíve joga dönteni a saját élete felől és mivel a fent leírtaknak elenyésző, vagy csekély az esélye így ártani csak magadnak árthatsz, illetve azoknak akiket hátrahagysz magad után... (ezzel illene számolnod)

2010. dec. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A lélegeztetőgép nincs ingyen, a koponyasérülésed azzal járhat, hogy egy évig gépek tartanak életben. Az erre fordított pénzből 3 gyerek szív- vese- vagy májátültetését tudják finanszírozni.
2010. dec. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
A családodnak ártasz vele, ha megbüntetnek. Akár 300ezer jó magyar forintra.
2010. dec. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%

Igen, ártasz. Ha nem vagy bekötve, akkor ütközésnél ide-oda röpködsz az autóban és összetörheted azokat is, akik be voltak kötve. Egyébként pedig az adót és TB-t fizető állampolgároknak ártasz, mert egy apró koccanás után is hosszas és drága gyógykezelést igényelsz.

(éljen a napi demagóg kérdés!)

2010. dec. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Először is megköszönném, hogy az enyém lett a napi demagóg kérdés, nem annak szántam, leginkább egy eszmefuttatás akart lenni. Mint megírták, elég csekély az esélye, hogy kirepülve kárt tegyek egy másik autóban, a TB-t pedig szorgalmasan fizetem, hozzátéve hogy nem voltam még sosem beteg (gyermekkori megfázás kivétel), szóval egy esetleges kórházi ellátásom bőven ki van fizetve, így még mindíg áll a kérdés.



Második pontban pedig: aki egy kicsit utánaolvasott világosan tudja, hogy az autókba gyárilag beszerelt 3 pontos öv előbb öl meg, mint megment. Valóban nem repülsz ki, de a rántás ereje egy ponton koncentrálódik és vagy a nyakad törik, vagy pedig egy borda szúrja át a tüdődet.


Lényeg a lényeg; karambolozni nem kellene. Én személy szerint olyan szabályt hoznék, hogy ha személyi sérüléssel járó balesetet OKOZOL, letöltendő + jogsit el egy ÉLETRE.

2010. dec. 29. 13:36
 9/16 A kérdező kommentje:
Elnézést, az autóban ide oda röpködésre nem feleltem; az estek 99,5%-ában egyedül ülök az autóban.
2010. dec. 29. 13:37
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"a TB-t pedig szorgalmasan fizetem, hozzátéve hogy nem voltam még sosem beteg (gyermekkori megfázás kivétel), szóval egy esetleges kórházi ellátásom bőven ki van fizetve"


Egy ilyen kis kórházas kaland többe kerül mint amennyi TB-t egész életedben fitesz. Nem tudom mennyire vagy tisztában az árakkal...

2010. dec. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!