Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szélvédő törés? Felelős...

Szélvédő törés? Felelős nincs, csak károsult?

Figyelt kérdés
Tegnap a velem szembe közlekedő felcsapott egy nagy követ a szélvédőmre, ami berepedt. (Reggelre tovább repedt) Ilyenkor tényleg nem terhel senkit felelősség? Ez is kátyú miatt volt, mert igen rossz az út. 2006-os Suzuki Swift, mennyibe fog ez nekem fájni?
2011. jan. 14. 09:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a szembejövő a felelős, legalább a rendszámát meg kellett volna jegyezd
2011. jan. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
amúgy meg a casco-d kifizeti
2011. jan. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Nekem is volt ilyen meg is jegyezte a rendszámot ráadásul szerencsém volt , mert céges autó volt.

Beírtam a helyszínt+ mindent és semmi...

akkor most mi van ?

2011. jan. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Másik autósnak kellett volna a felelősségét elismerine. Ha ezt nem tette, akkor ez van. Vagy legalább rendőrrel felvetetni jegyzőkönyet, hogy ott kátyú van és amitt. De így gyakorlatilagnem tudod bizonyítani amit állítasz, és a biztosító bemondás alapján nem fizet.
2011. jan. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Sajnos a másik fél soha semmit nem ismer el mégha tanu van akkor sem. Szóval a mai világban mindig a károsult jár rosszul.
2011. jan. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
09.32! Szélvédőre a casco sem fizet csak ha van rá külön szélvédő biztositás..
2011. jan. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Megállítottam a szembejövőt, igen céges autó volt és ő is azt mondta, hogy nyugodtan hívhatok rendőrt is, úgysem csinál semmit. Felhívtam egy biztosítóval kapcsolatban álló szerelőt is, ő is azt mondta, hogy arra nem adhat betétlapot. Akkor most mi van? Lehet, hogy erélyesebben kellett volna fellépni? Így jártam ezek szerint, amúgy 15000-be fog fájni. Cascom sajna nincs.
2011. jan. 15. 09:21
 8/11 anonim ***** válasza:
A szélvédős gondoknak sosincs gazdája. Ha az előtted menő kerekéről vágódik fel a szélvédőre egy kavics azzal sem tudsz mit csinálni, főleg hogy sok éve nem kötelező már a műanyag vagy gumi kavicsfogó sem hátra. Akkor tudsz valamit kezdeni, ha pl. teherautó platójáról hullik rád kavics (vagy éppen egy öklömnyi kő), akkor lehet azt mondani hogy nem megfelelően volt rögzítve a szállítmány.
2011. jan. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Biztos hogy nincs a dologért felelős, gondolj bele, feljegyzed a rendszámát, tegyük fel meg is találod, induljunk ki abból, hogy tud a dologról, ami egyáltalán

nem biztos, hiszen csak felvert egy követ, te megkeresed, bizonyítsd be hogy így történt...az ő autója ami felverte a követ, az okozta a te szélvédőd repedését...esélytelen. Lehet nem is tud róla, akkor meg főleg! A cascod állja, ha minden igaz, de felelőst nem tudsz ezért találni, ez tipikusan olyan dolog. Ettől persze még bosszantó, megértem, nekem is volt már sérült szélvédőm, és én még csak azt sem tudtam hogy honnan, csak azt, hogy (csak én vezetem az autót) amikor benne ültem én nem csináltam vele semmit. Ha nem vészed a repedés, ráérsz a műszakiztatás előtt megcsináltatni ha nincs cascod

2011. jan. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
én is voltam már így, hogy az előttem menő köves autó oda küldött egy követ a szélvédőmre, kagylótörés lett. feljelentettem rendszám alapján. és semmi következmény nélkül lezárták az ügyet, mert a menetlevélben nem szerepelt az a hely, ahol történt a baj. a kiskorú tanút nem fogadták el, aki mellettem ült. (fekete fuvarban volt az illető a céges kocsival.)
2014. máj. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!