Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hány perc után számít a...

Hány perc után számít a megállás várakozásnak?

Figyelt kérdés

Leálltam 5-6 percre mert csengett a telcsi és jött egy 30ezres csekk a köcsög rendőrségtől.

Ahelyett h a bűnözőket kapnák el mindenkit basztatnak.


2011. febr. 5. 09:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, Kresz oktatáson megtanították - vagy te már E-Kreszre jártál? Erről ennyit?

Megállás: Legfeljebb 5 percig történő egy helyben tartózkodás, ha a vezető a helyszínen marad.

Várakozás: Amennyiben a megállásra vonatkozó feltételek nem teljesülnek és persze a jármű egy helyben áll.

Ezután már megkérdezem: Milyen táblánál álltál le 5-6 percre,hogy nézett ki?

2011. febr. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Végülis a telefon nem azért van, hogy bármikor, bárhol elérhetőek legyünk. :-)

De a kérdés alapján rádfér egy kis KRESZ ismétlés. Így szabályonként fizetni a tandíjat elég húzós. :-)

2011. febr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Természetesen a rendőrség a köcsög, és mindenki, akit elkapnak, azon panaszkodik, hogy miért nem mindenki mást kapnak el rajtad kívül. Bár nem érdemled meg, de segítek: kérjél tőlük bizonyítékot a szabálysértésre, és ha tudnak két olyan képet mutatni ugyanarról a helyről, amelyiknek az időbélyegzője több mint 5 perccel tér el egymástól, akkor ők nyertek, különben te. És tanuld meg a szabályokat.
2011. febr. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
rajtad kívül --> rajta kívül
2011. febr. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Lehet, hogy egy megállni tilos táblánál parkoltál le..
2011. febr. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
ha nem eleve tiltott a megállás ott, és max várakozni tilos van kint, akkor 5 perc.
2011. febr. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ezért van a rendőrség.Ha nem álltál volna meg,biztos nem bűntettek volna meg.Ezen köcsögök nélkül te még az utcára se mernél kimenni.
2011. febr. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

kedves

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:35


Ez nagyon nem igaz, ilyet légyszíves ne terjessz, mert még elhiszik!


Van egy rakat szabály hol nem szabad megállni, az már más kérdés hogy az emberek ezeket nem tartják be, illetve egy részüket akár akaratlanul is könnyen meg lehet szegni (pl.: saroktól 5m-en belüli megállás)


(5) Tilos megállni:


a) ahol a jármű fényjelző készülék vagy jelzőtábla jelzésének az észlelését akadályozza;


b) ahol a jármű és az úttesten levő záróvonal vagy a jármű és az úttest másik szélén álló jármű között legalább három méter széles hely nem marad;


c) be nem látható útkanyarulatban, bukkanóban vagy más olyan helyen, ahol a járművet a többi jármű vezetője kellő távolságból nem észlelheti;


d) körforgalmú úton, útkereszteződésben és az úttestek széleinek metszéspontjától számított 5 méter távolságon belül, ha a közúti jelzésből más nem következik; az útkereszteződésben az úttorkolattal vagy útelágazással szemben megálló járműre - ha ez a többi jármű bekanyarodását nem akadályozza - a tilalom nem vonatkozik;


e) kijelölt gyalogosátkelőhelyen, valamint a gyalogosátkelőhely előtt személygépkocsival, motorkerékpárral, segédmotoros kerékpárral, kerékpárral és kézikocsival 5 méter, egyéb járművel 15 méter távolságon belül;


f) hídon, aluljáróban, alagútban, valamint ezek be- és kijáratánál;


g) vasúti átjáróban és attól számított 30 méter távolságon belül, valamint vasúti, illetőleg villamospályán és ezekhez olyan közel, hogy a jármű a vasúti jármű, illetőleg a villamos közlekedését akadályozza;


h) más járművel a villamos, autóbusz vagy trolibusz megállóhelyet, illetőleg taxiállomást jelző tábla előtt 15 méter, utána 5 méter távolságon belül, kivéve, ha útburkolati jelből más következik;


i) autóbuszöbölben és autóbusz forgalmi sávban, kivéve a kijelölt megállóhelyen megálló autóbuszt (trolibuszt), villamost, a személytaxit, a betegszállító gépjárművet, továbbá 20 és 6 óra között a kommunális szemét szállítására szolgáló járművet;


j) villamos megállóhelynél levő járdasziget és a hozzá közelebb eső járda közötti úttestrészen;


k) 1000 kilogrammnál nagyobb tengelyterhelésű járművel járdán;


l) kapaszkodósávon, gyorsító-és lassító sávon, kerékpársávon, nyitott kerékpársávon, kerékpárúton, gyalog- és kerékpárúton;



innen : [link]

"Megállás" c. fejezet

2011. febr. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves előző!

10:35 jól írta, tanulj meg értelmezni.

A többiben igazad van, bár a Ctrl+C és Ctrl+V-hez nem nagy tudás kell.

2011. febr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:55


vagyok.


A "ha nem eleve tiltott" kicsit kétértelmű. Én ezalatt azt értettem, hogy nincs kint megállni tilos tábla, vagy útburkolati jel. Bár abban igazad van, hogy úgy is lehet értelmezni, hogy minden szabályt és táblát figyelembe véve nem tiltott.


Hazudnék ha azt mondanám hogy a bemásolt szabályok mindegyikét tudom, 3at tudok alapból, és ezekre igyekszem is figyelni:

- zebra

- kereszteződés

- legyen melettem sáv ahol elférnek


A többi úgyis olyan hely, ahol egyébként sem állnék meg...


Viszont ezekkel a szabályokkal sokan nincsenek tisztában.

Direkt azért másoltam be, hogy aki esetleg most látja először, abban is tudatosuljon, és én se írjak hülyeséget vagy ne hagyjak ki valamit...

2011. febr. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!