Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan vehetem észre az őzeket?

Hogyan vehetem észre az őzeket?

Figyelt kérdés

Friss jogosítványos vagyok!1 hónapja van jogsim és az lenne a kérdésem hogy este sötétben reflektor nélkül (ha jön szemben velem egy autó) hogyan lehet az őzet hamar észre venni?Vagy esetleg reflektor nélkül ha nem jön autó szemben?

(lehet értelmetlenül tettem fel a kérdést ezért bocsánat)


2009. febr. 19. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajna nem egyszerű, én elég régen vezetek és nagy mákom volt amikor két őzike megtorpant az út szélén és "elengedtek" szóval ők is megállnak azért ha észrevesznek időben, de azért ez nem tuti...

Valahol hallottam autóra szerelhető vadriasztó sípról, amit te nem is hallasz de a vad észreveszi. Ez most elég halványan rémlett föl, de azért érdemes lenne rákeresni.

Szóval szerintem amikor csak teheted használd a távolságit, én hegyvidéken lakom, (tele őzikével és egyéb vaddal) és az erdős terület is lakott terület, úgyhogy ha jól emlékszem a kreszre lakotton belül nem is szabadna távolsági fényszórót használni, de én szoktam...persze csak ha nem vakítok el senkit. Így sikerült már kikerülnöm pár részeget, kivilágítatlan kerékpárost, és vadat.

Azért téged nem biztatnálak a kresz megszegésére, légy nagyon figyelmes, haladj lassabban, főleg ha erdős területen autózol.

Üdv!

2009. febr. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ozek annyira pillanatok alatt ugranak ki, hogy nem tudod oket eszrevenni. Amit tehetsz, mindig lassan menjel, ha ozikes teruleten vagy!!!

Sajnos mi utkoztunk egyszer egy ozzel, de szerencsere nekunk semmi, autonknak kicsi baja lett, ozike nem maradt meg viszont(((

2009. febr. 20. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
94%
Koncentrálj!!!
2009. febr. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz őket, és bármi mást az úton, út szélén észrevenni ha jönnek szembe. Én mindig az út szélét próbálom figyelni, hogy a szembejövő fénye ne annyira zavarjon. Ha kicsit az út mellé nézel, esetleg felvillan egy-egy szempár ahogy a te világításod fénye visszatükröződik. Viszont az őz ha nem vesz időben észre, csak az úton már, akkor képes megtorpanni az út közepén és szó szerint ledermed, ottmarad. Egy nagyobb autóban is elég nagy károkat okozhat. Szerencsére elég ritka, de sajnos előfordul, pláne ha olyan helyen laksz. Ha sokszor ugyanarra jársz, akkor egy idő után megjegyzed, hogy kb merre szoktad látni őket, ez a vonulási útvonal, szinte mindig ott járnak át az úton, de lagalábbis egy jó 100m-es szakaszon belül. Itt majd mindig lassabban és óvatosabban kell menni. Ismeretlen helyen meg eleve nem száguldozunk :)

Szóval nagyon kell figyelni, de nem csak őzre, mindenre, mert akár kivilágítatlan bicilkis is lehet az út szélén. Vagy egy jókora kátyú.

2009. febr. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az őzek általában többen vannak , ha egyet észreveszel lassíts , hogy ha a többi is jön nehogy őket üsd el . Elöttünk ledermedt már egy őzike , hatalmas fékcsikorgás és egy puff . A kocsinak lett egy kis baja , nekünk az ijedség , az őznek vége lett , de ha nem mi ütjük el akkor a szembejövő... ja ez fényes nappal volt egy forgalmas úton !
2009. febr. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sógorék egyszer összetörték a kocsit egy őz miatt aztán sógor szereltetett vadriasztót a kocsi aljára, ami volt vagy 50ezer Ft de a menetszélben olyan hangot kelt ami riasztja a vadakat(olyasmi mint egy bazinagy síp), és így meghallják, elkerülik. Azóta nem találkozott őzzel, autószerelőnél érdeklődj, biztos tud szerezni.
2009. febr. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a két műanyagdarab mint őzriasztó sz-t sem ér! Ha elédugrik akkor duda és nem a lámpát kell kapcsolgatni mert attól ledermed.
2009. febr. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!