Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan kanyarodjak le szabályo...

Lesliesmith65 kérdése:

Hogyan kanyarodjak le szabályosan a közlekedési lámpával is felszerelt kereszteződésben robogóval (26-os főút), ha a lámpát indukciós hurok érzékelő vezérli, ami NEM észleli ha ráállok a robesszel?

Figyelt kérdés
A főútvonalon felszerelt közlekedési lámpa a fő haladási irányt preferálja, csak akkor vált át és engedi a kanyarodókat, ha érzékeli, hogy egy jármű a kanyarodó sávban áll. Időre nem kapcsol, így akár 10-15 percig is állhatok ott, amíg egy szgk. arra jön és végre átvált (tapasztaltam).
2011. márc. 15. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha az indukciós hurkot "keresztezed" (és jól működik), mindenképpen érzékelni fogja még a kerékpárt is. Feltéve, hogy áthajtasz felette, és nem fából van a jármű. Ha ennek ellenére nem jó, akkor jelezni kell a rendőrség felé a hibát.
2011. márc. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 k.krisz03 ***** válasza:
Veszprémben a vasútállomásnál is hasonló volt a kereszteződés még 2-3 éve, amikor utoljára ott jártam (Simsonnal). Én is hiába vártam, hogy engedjen (balra). Nem akartam szabálytalankodni, így átsoroltam a jobbra kanyarodó sávba, az elengedett, majd a vasút parkolójában megfordulva már egyenesen haladtam tovább. Túl sokat nem foglalkoztam vele, mert talán kétszer jártam arra. Viszont aki rendszeresen tenné, mindenképpen jeleznie kellene az illetékesnek, hogy javítsák ki a hibát, mert ezzel gyakorlatilag gátolják egyesek haladását.
2011. márc. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Már jártam hasonlóképp én is.

Kicsit játszani kell az érzékelő felett.

Az aszfaltban látszik a nyoma, ahol van. Azok a négyszög alakú kátránnyal kiöntött csíkok, amiken kicsit tologatni kell a gépet.


Ha a játszadozással sem megy, szerintem érdemes jelezni a közlekedésfelügyeletnek, vagy a közútkezelőknek. Szerintem nem a rendőrség foglalkozik vele, de attól még lehet.

2011. márc. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!