Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 2006-os gyártású 185/60/15-ös,...

2006-os gyártású 185/60/15-ös, egy szezont futott, még oldalt "szőrös" Yokohama db e70 gumi még biztonságosnak mondható?

Figyelt kérdés
Átlagos vezetés (se nem lassú, se nem gyors) mellett?
2011. ápr. 6. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:
1-2 évig még használhatod, tovább nem tanácsos.
2011. ápr. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Meg fogsz halni!

Olyan mint a suzuki! Életveszélyes!

2011. ápr. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez így kevés információ! A tapadása egyáltalán nem múlik az oldalt "szőrösségén"! A méreten sem múlik, hogy biztonságos-e. Az "egy szezont futott" szintén semmitmondó információ, hiszen egy szezonban mehetett 500 km-t is és akár 100000 km is. Ha verseny körülmények között futott akkor még az 500 km is sok lehet. Ha nem repedezett a fala sehol, nincs szálszakadása nincs eldeformálódva, nem sérült és megvan az előírt minimális profilmélysége akkor használhatod, hogy biztonságos-e ez rajtad, és a szerencséden múlik. Egy durrdefektel a legkomolyabb gumival is árokba tudsz borulni, és a híres ADAC tesztek legutolsó gumijaival is közlekedhetsz balesetmentese, akár évtizedekig is.
2011. ápr. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem még tökéletes de ha jól ki vagy tömve nyugodtan vegyél újat.

Én még 2006-ban vettem az autómat már akkor repedezett volt a nyári gumilya és még mindig azt használom öregurasan vezetek én majd jövőre tervezem a cserét már a bütykökig lekopott sajnos.

De ezt a szezont még kibírja.

Mások szerint ez alapján már maga a halál. melékesen mondom mindig 3bar-ra felfújom ugy az igazi takarékos az autó.

2011. ápr. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!